Kajakowe Mikołajki z Klubem AMBER

  • 6.12.2017, 09:42
  • Joanna Sztymelska
Kajakowe Mikołajki z Klubem AMBER
W poniedziałek, 5 grudnia 2017 roku, Klub Sportowy AMBER z Tomaszowa Mazowieckiego, we współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym zorganizował dla dzieci Kajakowe Mikołajki. Program był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Impreza odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Tylko w czterech miastach w Polsce dzieci brały udział w tego typu imprezach. Prócz Tomaszowa Mazowieckiego z kajakowych Mikołajek 2017 mogły skorzystać dzieci ze Strzyżowa, Świecia i Krakowa.W naszym mieście w imprezie udział wzięło stu uczestników z trzech szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 10, 12 i Szkoły Podstawowej w Sulejowie. Głównym założeniem projektu była popularyzacja imprez sportowych w środowisku szkolnym oraz stwarzanie możliwości zgodnej i wspólnej zabawy.

 

 

Dzieci pierwszą część Mikołajek spędziły na pływalni Szkoły Podstawowej nr 12. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Iwona Sudak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 i Andrzej Ambroziak - prezes Klubu Sportowego AMBER. Uczestnicy podzieleni na trzy kategorie wiekowe  brali udział w konkurencjach na kajakach. Wśród konkurencji zawodów znalazły się między innymi: zakładanie kamizelki, zakładanie kasku, przepłynięcie kajakiem od brzegu do brzegu pływalni, pływanie obrotowe kajakiem. Pięć godzin trwały konkurencje na pływalni, a po  nich uczestnicy mieli zagwarantowany ciepły posiłek.


Dodatkowo uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym i konkursie na hasło dotyczące Kajakowych Mikołajek 2017. Zwyciężyło hasło "Zapomnij dziś o rowerze, zapomnij o zbijaku, bo dziś w SP 12 są super Mikołajki w kajaku.". Autorzy najlepszych haseł, uznanych przez jury otrzymali nagrody. Następnie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego. w dwóch kategoriach wiekowych.


Uczestnicy, którzy najlepiej poradzili sobie w wodzie na kajakach  otrzymali puchary za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Rozdano je w kategoriach dziewczęta i chłopcy w wieku 6-9, 10-13 i 14-16 lat. Prócz tego każdy uczestnik trzymał prezent od Mikołaja i pamiątkową koszulkę.


Wszystkie dzieci głośno stwierdziły, że zabawa w wodzie i prezenty były wspaniałe, z czego bardzo zadowoleni są organizatorzy. 

  

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe