×

Konkurs na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina w SP nr 11.

  • 5.11.2018, 14:55
  • Mariusz Strzępek
Konkurs na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina w SP nr 11.
W poniedziałek 29 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się konkurs pod nazwą „Sławni Polacy”.

W poniedziałek 29 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się konkurs pod nazwą „Sławni Polacy”. Była to pierwsza edycja powiatowego konkursu poświęconego tym naszym rodakom, którzy rozsławili imię Rzeczpospolitej poza granicami kraju. Imprezę objął swym patronatem Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego pan Marcin Witko.


W tym roku spotkanie poświęcone zostało postaci wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Zmagania drużyn rozpoczęły się od napisania niezwykle szczegółowego testu z wiedzy o życiu i twórczości znakomitego muzyka epoki romantyzmu.


Następnie odbyła się część ustna, w czasie której uczniowie losowali pytania. Kapitanowie drużyn mogli wybrać pytanie za jeden punkt lub zaryzykować i poprosić o trudniejsze pytanie za dwa punkty. Uczestnicy świetnie radzili sobie z rozpoznawaniem utworów muzycznych, wykazywali się wiedzą z zakresu biografii kompozytora oraz jego spuścizny.


Nad przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: pani Aldona Danielewicz-Malinowska - doradca metodyczny, pani Halina Szczucińska - dyrektor Wydziału Edukacji oraz pani Irena Dwornik - nauczyciel muzyki
Walka była wyrównana, ale z pomocą jury wyłoniono zwycięzców.


Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 11, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 13, trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego. Jury wyróżniło także Szkołę Podstawową w Glinniku.
Konkursowe zmagania uświetnił minikoncert w wykonaniu Moniki Rybak, która zagrała utwory Fryderyka Chopina.


O tym, że sztuka potrafi pokonać wszelkie bariery przekonali się widzowie, którzy mogli podziwiać układ tańca nowoczesnego do muzyki wielkiego kompozytora w wykonaniu zespołu tanecznego SP nr 11 „Spot11”.
Rozdano nagrody, wręczono dyplomy. Za rok kolejna edycja konkursu, na którą już teraz z niecierpliwością czekamy.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe