Msza w intencji zmarłych pracowników oświaty

  • 01.11.2018, 17:15
  • Joanna Sztymelska
Msza w intencji zmarłych pracowników oświaty
W środę, 31 października 2018 roku, w kościele pw. św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim odprawiona została msza w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty naszego miasta i powiatu.

Już jedenasty raz ksiądz Grzegorz Chirk odprawił mszę w tej intencji, które stały się w naszym mieście  już tradycją. Bardzo ważne jest by pamięć o tych, którzy przyczyniali się w swoim życiu do wychowywania kolejnych pokoleń, pozostała jak najdłużej wśród nas. Ksiądz zaprosił do udziału w mszy świętej i wspólnej modlitwy arcybiskupa, Grzegorza Rysia. 


W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego - starosta, Mirosław Kukliński i członek Zarządu Powiatu, Barbara Robak oraz Zofia Szymańska, wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego oraz uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy tomaszowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

 

 

 

- Jutro ważny dzień, Wspomnienie wszystkich świętych. A pojutrze wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Dzisiaj zaprosiliśmy naszego arcybiskupa, Grzegorza Rysia, do tego, aby uczestniczył wraz z nami we wspólnej modlitwie  Boże miłosierdzie za zmarłych pracowników oświaty z minionego roku. Co roku, już od dziesięciu lat spotykamy się w okolicach święta Wszystkich Świętych jako środowisko oświatowe naszego miasta, aby we wspólnie modlić się za tych, którzy odeszli. Niektórzy odchodzą po zasłużonej emeryturze, w sędziwym wieku, niektórzy odchodzą bardzo młodo. Myślę, że tajemnica życia i śmierci to jest tajemnica, której chcemy się uczyć, szczególnie w tym czasie. Dzisiejszy dzień też jest taką tajemnicą. Po mszy świętej dotarła do mnie informacja, że właśnie dziś zmarł wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 imienia Jana Pawła II, pan Mirosław Fajfer, Jego pewnie będzie wspominać w przyszłym roku na tej eucharystii. Ale ta śmierć także przypomina, jak bardzo nasze życie jest kruche, bo przecież wszyscy pamiętamy pana dyrektora jeszcze niedawno, jako pełniącego swoje obowiązki. A dzisiaj już jest tam, po drugiej stronie wieczności. Myślę, że to jest dla wszystkich nas lekcja, abyśmy pamiętali, że nie warto zbyt mocno przywiązywać się do tego co jest tu i teraz. Że dużo ważniejsza jest wieczność, na którą pracujemy poprzez to, że jesteśmy dobrymi ludźmi, że potrafimy przebaczać, że potrafimy kochać, że potrafimy przezwyciężać nasze niechęci do drugiego człowieka. Myślę, że to święto i ten czas jest dla nas taką mobilizacją, abyśmy starali się bardziej kochać i byli bliżej siebie na co dzień, każdego dnia, w naszej rzeczywistości, w której żyjemy. Cieszę się, że jesteśmy na tej modlitwie wspólnie - powiedział ksiądz Grzegorz Chirk, pomysłodawca organizowania mszy w intencji zmarłych pracowników oświaty w naszym mieście. 

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe