Kilkudziesięciu tomaszowskich Policjantów na zwolnieniach

  • 31.10.2018, 19:20
  • Mariusz Strzępek
Kilkudziesięciu tomaszowskich Policjantów na zwolnieniach
W całym garnizonie łódzkim na ponad 6400 etatów w ciągu ostatnich dni ponad 300 policjantów przeszło na L4 /sytuacja z godzina rannych/. Obecnie za zwolnieniu przebywa 35 policjantów z KPP Tomaszów Maz. ( dane na godz. 12:00). Okolice cmentarzy zabezpieczać będą funkcjonariusze KPP Tomaszów Maz. wraz z pozapolicyjnymi podmiotami współpracującymi tj. Żandarmerią Wojskową, Strażą Miejską; Ani w KWP w Łodzi ani w W KPP Tomaszów Maz. nie został powołany sztab kryzysowy

Policjanci prowadząc tegoroczną 5 dniową  akcję ZNICZ / 31.10.-4.11/  na drogach i w okolicach cmentarzy mają za zadanie pomagać udrażniać ruch i ułatwiać dotarcie w odwiedzane miejsca.  Sytuacja na terenie garnizonu łódzkiego jest stale monitorowana przez centrum operacyjne policji. Analizie poddawany jest także stan sił i środków kierowanych do zabezpieczenia akcji.

 

- Mimo zwiększonej w połowie komend policji woj. łódzkiego absencji chorobowej patrole zarówno umundurowane jak i kryminalne są tak organizowane aby zapewnić  ciągłość służb. Sytuacja na terenie województwa będzie monitorowana z pokładu policyjnego śmigłowca. Patrole złożone z funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i innych wspomagających służb będą kierowane wszędzie tam gdzie pojawią się newralgiczne miejsca - informuje nadkom. Adam Kolasa z Wojewódziej Komendy Policji w Łodzi. 

 

Ogółem, na 6000 funkcjonariuszy w województwie łódzkim, w ciągu ostatnich dni ponad  300 policjantów przeszło na L4. Sytuacja na bieżąco jest aktualizowana.  Na tę chwilę nie ma konieczności przesuwania sił pomiędzy poszczególnymi powiatami czy też zasilania przed inne  województwa. KWP w Łodzi udzieli wsparcia tym  jednostkom, w których  odnotowano zwiększoną absencję chorobową.  

 

W ubiegłym roku działania związane  z akcją  Znicz prowadzone były przez 7 dni ( od 27 października do 2 listopada 2017 ). Na terenie woj. łódzkiego w tym czasie doszło do 81 wypadków drogowych , w których zginęły 4 osoby a 90 zostało rannych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 90 nietrzeźwych kierujących.

 

Policja jest formacją stojącą na straży bezpieczeństwa . Zwłaszcza w okresie Święta Zmarłych kiedy to wiele osób podróżuje odwiedzając groby bliskich każdy ma prawo oczekiwać , że dzięki funkcjonariuszom bezpiecznie dotrze na nekropolie i bezpiecznie wróci do domu.  

 

****

W KPP Tomaszów Maz. obecnie jest 8 wakatów przy stanie etatowym 231.  

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe