Jak zabezpieczyć hasła w internecie?

  • 31.10.2018, 12:18
  • Mariusz Strzępek
Jak zabezpieczyć hasła w internecie?
Bezpieczne poruszanie się w sieci to podstawa dzisiejszych czasów. Coraz więcej usług finansowych dostępnych jest w sieci, powinniśmy więc zwracać baczną uwagę na kwestie haseł, certyfikatów bezpieczeństwa i wiarygodności źródeł internetowych.

W sieci wyłudzacze haseł działają na duża skalę. Nieznane maile, dziwne załączniki, wirusy, wiadomości od “przyjaciół”, którzy proszą o pieniądze - to wszystko są sposoby na pozyskanie haseł, dostępów do loginów i do bankowości elektronicznej, wyłudzanie pieniędzy. Jak zatem zabezpieczyć się przed oszustami i złodziejami w internecie?

           

Podstawą jest bezpieczne hasło. To wymóg m.in przy logowaniu się do kantorów internetowych, takich jak Walutomat.pl, które oferują wymiany walut i przelewy zagraniczne.

 

Nawet jeśli kantor bardzo dba o bezpieczeństwo, sam użytkownik także powinien się zabezpieczyć, ustawiając trudne, unikalne hasło do logowania i nie udostępniając go nikomu.

 

Jak zatem ustawić trudne hasło?

- Aby hasło miało nas dobrze zabezpieczać prawdopodobieństwo jego odgadnięcia musi być jak najmniejsze - mówią eksperci Walutomat.pl. - Przyjęło się, że hasło powinno mieć minimum 8 znaków, zawierać dużą i małą literę, cyfrę i znak specjalny. Nie zawsze jest to jednak najlepsze, gdyż kończymy często na dwóch skrajnościach – hasłach, które są tak bardzo skomplikowane i trudne do zapamiętania np. 4525%WG#@ lub hasłach, które są łatwe do przewidzenia i złamania np. Kasia1973!

 

Jak zatem ustawić hasło, które będzie trudne, a zarazem łatwe do zapamiętania?

 

Dobrym pomysłem jest stworzenie go z kilku połączonych jakimś znakiem specjalnym słów np. !Losowe!2!słowa!. Dzięki temu możemy stworzyć naprawdę długie hasło, a trudne do odgadnięcia przez włamywacza internetowego.

Wykonując transakcje internetowe, ale też choćby logując się do poczty mailowej, lub na ulubiony portal warto zadbać, by hasło było dobrze zabezpieczone, długie i w miarę możliwości unikatowe dla każdej strony.

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe