Złoto dla Marty

  • 30.10.2018, 10:01
  • Mariusz Strzępek
Złoto dla Marty
W miniony weekend tj. 26-28. 10 2018 r. w Rumuńskim Sybin odbył się IX Puchar Europy Seniorów w Taekwon-do. Na matach rywalizowało 538 zawodników reprezentujących 27 państw. Zawodnicy zmagali się w konkurencji układów oraz walk zarówno indywidualnych jak i drużynowych. W turnieju w barwach biało-czerwonych wystartowała Marta Mysur, na co dzień główny trener Tomaszowskiej Akademii Taekwon-do.

Marta sięgnęła indywidualnie po najwyższe trofeum, zdobyła złoty medal w konkurencji indywidualnych układów mistrzowskich IV-VI Dan. Dodatkowo zawodniczka zdobyła jeszcze srebrny medal w układach drużynowych oraz srebrny medal w drużynowych walkach.

 

Zmagania o najwyższe trofeum starego kontynentu to w tym sezonie ostatni tak duży sprawdzian zawodniczki przed zbliżającymi się już w kwietniu 2019 roku Mistrzostwami Świata w Niemczech. Teraz przed nią zawody krajowe, które na początku roku 2019 zweryfikują dokładny skład kadry narodowej.

 

Jak wspomina Marta, cały czas należy się doskonalić i ciężko pracować zarówno jako trener jak i zawodnik. Mimo wielu osiągnięć ciągle jest coś do poprawienia i coś do wypracowania, albo zmiany i nauczenia na nowo. Jestem bardzo szczęśliwa, że właśnie poprzez ciężką pracę osiągnęłam tak ogromny sukces zwłaszcza w konkurencji technicznej. Dziękuję także trenerom, całej drużynie oraz moim zawodnikom, którzy bardzo wspierają mnie przy każdym wejściu na mate. 

 

Mysur nie zwalnia tempa zarówno na płaszczyźnie rywalizacji w konkurencjach walk. Warto podkreślić także, że oprócz taekwon-do na początku października 2018r. zaliczyła swój debiut w kickboxingu. Na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu we Wrocławiu wywalczyła w formule pointfighting i kicklight w kat. -60 kg dwa złote medale i brązowy krążek w formule K1 w kat. -60 kg. 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe