Wystartowała Liga Najmłodszych „ SIA-tkarskie TA-lenty ” 2018 / 2019

  • 29.10.2018, 22:54
  • Mariusz Strzępek
Wystartowała Liga Najmłodszych „ SIA-tkarskie TA-lenty ” 2018 / 2019
W sobotę 27 października zainaugurowała rozgrywki w naszym mieście Liga Najmłodszych „SIA-tkarskie TA-lenty”. To już szósta edycja rozgrywek minisiatkówki, której organizatorami są Klub Sportowy „Lechia” oraz Uczniowski Klub Sportowy „13 Joker ”. Lidze patronuje fundacja Małgorzaty Glinki - "Glinka Academy".

Podobnie jak w roku ubiegłym, rozgrywki Ligi Najmłodszych toczyć się będą pod patronatem fundacji Małgorzaty Glinki - „Glinka Academy”. Pierwsza kolejka ligi rozegrana została w kategorii „dwójek” i „trójek”. W inauguracyjnym turnieju LN SIA-TA wystartowało 20 drużyn w kategorii „dwójek” i 21 zespołów w kategorii „trójek”. Łącznie w hali „gastronomika” na 6 boiskach do mini siatkówki rywalizowało 120 dziewcząt i chłopców, którzy od godziny 9.00 do 17.30 walczyli o pierwsze punkty w lidze.

 

Oprócz tomaszowskich zespołów do sportowej rywalizacji przystąpiły drużyny z Bełchatowa, Rawy Mazowieckiej i Łodzi. Udany debiut w lidze zaliczyły siatkarki z UKS Volley 34 (Łódź), które odważnie rywalizowały z chłopcami podczas inauguracji ligi. W kategorii "dwójek" pierwsze miejsce zajęli Jakub Przybyłkowicz i Maciej Tomczyk ("Młode wilki" ) natomiast w trójkach bezkonkurencyjni byli zawodnicy MUKS Jedynka Rawa Mazowiecka ( Gabriel Gałecki, Jakub Rogala, Piotr Judziński ). W obu kategoriach drugie i trzecie miejsce na podium wywalczyli minisiatkarze z SP13 Lechia.


Ligę Najmłodszych „SIA-tkarskie TA-lenty” wspierają lokalne firmy i instytucje. Należą do nich Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki, fundacja Glinka Academy, Pizzeria Capone, Kumart oraz Personal System Service. Nagrody dla najlepszych zespołów ufundował Klub Sportowy Lechia. Od strony sędziowskiej zawody obsługiwali sędziowie młodzieżowi UKS „13 Joker” oraz grupa animatorów wolontariuszy Volley Service. Nad całością organizacyjną czuwali trenerzy Piotr Jedyk i Dariusz Kobacki. Druga kolejka Ligi Najmłodszych rozegrana zostanie 18 listopada dla kategorii single, dwójki i trójki.


Finaliści Ligi Najmłodszych w kategorii „2-ki”


1. Młode Wilki – ( Maciej Tomczyk i Jakub Przybyłkowicz, opiekunowie: Sylwia Tomczyk i Anna Przybyłkowicz )
2. SP 13 Lechia Tomaszów Maz I ( Oliwier Ambrozik, Szymon Zagajny , trener Dariusz Kobacki )
3. SP 13 Lechia Tomaszów Maz II ( Michał Pająk, Szymon Niedźwiecki, trener Dariusz Kobacki )
4. Akademia Tomaszowskiej Siatkówki („Fajne dziewczyny” – Wiktoria Krupa, Antonina Wieczorek, trener Katarzyna Wojtalczyk )


Finaliści Ligi Najmłodszych w kategorii „3-ki”

1. MUKS Jedynka Rawa Mazowiecka I ( Gabriel Gałecki, Jakub Rogala, Piotr Judziński, trener Renata Madej )
2. SP 13 Lechia Tomaszów Mazowiecki III ( Jacek Pietrzyk, Bartek Gawarzyński, Mateusz Dębiec, trener Dariusz Kobacki )
3. SP 13 Lechia Tomaszów Mazowiecki I ( Szymon Zagajny, Oliwier Ambrozik, Aleks Okólski)
4. Akademia Tomaszowskiej Siatkówki II (gr. różowa)


Szczegółowa klasyfikacja ligi na fb LigaNajmlodszych

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe