×

Nieudany wyjazd do Legionowa!

• 28.10.2018, 09:28
  • Mariusz Strzępek
Mecz Legionovii Legionowo z Lechią Tomaszów rozgrywany w ramach czternastej kolejki piłkarskiej trzeciej ligi, był ostatnią realną szansą dla drużyny z Legionowa, aby wciąż liczyć się w walce o tytuł mistrza rundy jesiennej sezonu 2018/2019, gdyż strata piłkarzy do prowadzącego Aleksandrowa Łódzkiego, oraz Tomaszowian wynosiła dziewięć punktów.

Lechia swoją jedyną porażkę w sezonie zanotowała 17 sierpnia, grając przeciwko Polonii Warszawa (0:3). Swój ostatni remis podopieczni trenera Jóźwiaka zanotowali 5 września, w meczu szóstej kolejki. Kolejne gry zielono -czerwonych to już passa siedmiu wspaniałych zwycięstw.

Legionovia, po ośmiu meczach z bilansem siedmiu zwycięstw i remisu,  trzy ostatnie gry ligowe zakończyła z zaledwie jednym punktem. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego słabą postawę przypłacili spadkiem z drugiego na czwarte miejsce w ligowej tabeli i sporą już stratą punktową do prowadzącej dwójki.

Sobotni mecz nie ułożył się po naszej myśli. Już w 11 minucie gry obejrzeliśmy dośrodkowanie z rzutu wolnego, po którym pozyskany latem z Polonii Warszawa Daniel Choroś strzelił swojego drugiego gola w tegorocznym sezonie piłkarskiej trzeciej ligi.

W 44 minucie obejrzeliśmy gola numer w tym spotkaniu. Autorem drugiego trafienia dla gospodarzy został piłkarz, który ma za sobą epizod w Ekstraklasie, a został pozyskany latem z Pogoni Szczecin – Patryk Puczek.

Do przerwy przegrywaliśmy 0:2, jednak Lechia potrafiła już nie raz decydować o losach rywalizacji w drugich czterdziestu pięciu  minutach gry. Tym razem nie mieliśmy piłkarskiego dnia i w 79 minucie straciliśmy kolejnego gola, którego strzelił młodzieżowiec występujący w zeszłym sezonie w klubie Ruch Zdzieszowice – Sebastian Weremko. Był to drugi gol młodego pomocnika w lidze.

Ostatecznie Lechia przegrywa 0:3, ale w tabeli wciąż zajmuje drugie miejsce. Zwycięstwo Legionovii pozwoliło zbliżyć się drużynie do drugiej w tabeli Lechii na sześć „oczek” różnicy. Nasz sobotni rywal ma jednak wciąż zaległy mecz do rozegrania.

Lider Sokół Aleksandrów po sześciu zwycięstwach z rzędu, niespodziewanie zremisował z MKS Ełk 1:1. Tym samym kwestia mistrzostwa rundy jesiennej zależy tylko i wyłącznie od nas.  O losach tej rywalizacji zadecydują trzy ostatniej kolejki, którego wisienką na torcie będzie mecz Lechii z Sokołem Aleksandrów, rozgrywany w ramach 17 kolejki.

Piętnasta seria spotkań zostanie rozegrana trzeciego, oraz czwartego listopada. W niedzielę o godzinie 11 Lechia zmierzy się ze słabo spisującym się w tym sezonie Ursusem Warszawa.

Legionovia Legionowo – RKS Lechia 3:0 (2:0)

11” Daniel Choroś (1:0)

44’ Patryk Paczyk (2:0)

76’ Sebastian Weremko (3:0)

Skład Lechii: Mateusz Awdziewicz – Patryk Walasek, Kamil Cyran, Patryk Jakubczyk, Łukasz Buczkowski Kamil Szymczak, Jakub Rozwandowicz, Artur Golański (62’ Michał Efir), Łukasz Bocian, Marcin Mirecki (75’ Krystian Kolasa - Bartłomiej Maćczak (65’ Eryk Kaproń)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
11.  Broń Radom 14 18 5 3 6 29-31 3 3 2 20-17 2 0 4 9-14 2 1 0 1 1 6-8
12.  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 14 16 5 1 8 22-18 4 0 2 17-3 1 1 6 5-15 1 3 1 0 0 5-0
13.  Huragan Morąg 14 16 4 4 6 20-27 3 1 2 8-7 1 3 4 12-20 1 0 0 0 1 0-5
14.  Victoria Sulejówek 14 14 3 5 6 19-27 1 3 2 10-10 2 2 4 9-17
15.  Ruch Wysokie Mazowieckie 14 13 4 1 9 20-37 2 0 6 11-21 2 1 3 9-16 1 3 1 0 0 2-1
16.  Ursus Warszawa 14 13 4 1 9 20-29 2 0 5 10-15 2 1 4 10-14 1 0 0 0 1 1-2
17.  MKS Ełk 14 9 2 3 9 17-25 1 1 4 6-10 1 2 5 11-15
18.  ŁKS 1926 Łomża 14 6 2 0 12 16-37 2 0 4 12-15 0 0 8 4-22

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18
 1  Sokół Aleksandrów Łódzki        0-1  2-0          1-0  4-1    2-0      3-2  2-0  1-1
 2  Lechia Tomaszów Mazowiecki              0-0    2-1      3-0    3-1  6-1        1-0
 3  Legionovia Legionowo   3-0                       1-0  1-0  0-2      3-1  5-1
 4  Polonia Warszawa   3-0  0-2       1-0  2-1    2-1            2-1  2-3      2-0
 5  Unia Skierniewice 0-1    2-1         5-1    2-0      2-0    2-0  0-0        3-0
 14  Victoria Sulejówek           3-3  1-2  0-0          2-2         1-2    3-1
 15  Ruch Wysokie Mazowieckie   0-2  3-5    1-0  1-3    1-2      1-5    2-4             2-0
 16  Ursus Warszawa       2-3      0-2    3-1  2-1    1-2      1-2       1-4
 17  MKS Ełk   1-2      0-3        2-0  0-1    0-0    3-4
 18  ŁKS 1926 Łomża 3-4            0-4        3-4  3-0        0-2  3-1