×

Czternastka z drugim miejscem!

  • 25.10.2018, 18:12
  • Mariusz Strzępek
Czternastka z drugim miejscem!
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 wywalczyli drugie miejsce w rozgrywkach Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego (kategoria klas I-III)

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły zespoły w młodszej kategorii wiekowej. W meczach półfinałowych SP 9 Skierniewice wygrała 2:1 z SP 10 Sieradz, a SP 14 Tomaszów Mazowiecki pokonała 1:0 SP 1 Głowno. Później do walki w półfinałach przystąpili zawodnicy starszej kategorii wiekowej. Pierwszy mecz zakończył się wygraną SP 4 Skierniewice, która pokonała 5:3 SP 10 Sieradz. Drugi półfinał zakończyła seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie SP 79 Łódź zremisowała 3:3 z SP 2 Piotrków Trybunalski, ale karne lepiej egzekwowali młodzi gracze z Piotrkowa, którzy po wygranej 6:5 zameldowali się w finale.

 

W kategorii I-III trzecie miejsce zajęła ekipa SP 10 Sieradz, która w meczu o brąz wygrała 2:1 z SP 1 Głowno. Starcie o pierwszą lokatę zakończyło się natomiast po myśli zawodników z SP 9 Skierniewice, którzy 2:1 ograli SP 14 Tomaszów Mazowiecki. W starszej grupie mecz o trzecie miejsce był niemal kopią drugiego półfinału. Tym razem jednak drużyna SP 79 Łódź po remisie 3:3 z SP 10 Sieradz wygrała karne 6:5. Finał był natomiast popisem reprezentantów SP 4 Skierniewice, którzy wygrali 4:1 z SP 2 Piotrków Trybunalski.

 

W młodszej kategorii klasyfikację strzelców wygrał Jakub Dembowski z SP 14 Tomaszów Mazowiecki, a jego kolega z drużyny Marcel Pietraszak został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Nagroda dla najlepszego zawodnika trafiła natomiast do Mateusza Mularczyka z SP 9 Skierniewice. W starszej grupie Aleksander Sulikowski i Konrad Karwalski z SP 4 Skierniewice otrzymali nagrody odpowiednio dla najlepszego strzelca i bramkarza, a Dawid Siedlak z SP 2 Piotrków Trybunalski został najlepszym zawodnikiem. (źródło: ozpnpiotrkow.pl)

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe