Diamentowe Pary w Ujeździe

  • 21.10.2018, 10:04
  • Mariusz Strzępek
Diamentowe Pary w Ujeździe
W piątek 12 października 28 par w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe świętowało Złote i Diamentowe Gody. Z tej okazji wójt gminy Ujazd Artur Pawlak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył jubilatom medale i dyplomy. "Medale za długoletnie pożycie małżeńskie" otrzymali: Aleksandra i Tadeusz Wagnerowie, Celina i Jerzy Karpiowie, Zofia i Stanisłąw Dułowie, Maria i Tadeusz Jasińscy, Marianna i Andrzej Przybyszowie, Barbara i Marian Kiliszkowie, Marianna i Kazimierz Owczarkowie, Czesława i Władysław Zawadzcy, Wiesława i Jan Zimniccy, Anna i Ludwik Ambrozińscy, Ewa i Zenon Batorowie, Anna i Kazimierz Mazurkowie, Janina i Lesław Lasotowie, Halina i Jan Haliniakowie, Krystyna i Piotr Sikorscy oraz Halina i Marian Dębcowie.

„Trwałość Waszego związku, wzajemne wsparcie, zrozumienie i umiejętność wspólnego pokonywania trudności pozwoliły Wam przeżyć ze sobą pięćdziesiąt lat i dłużej. Pracowaliście razem dla dobra Waszej rodziny, ciesząc się z chwil dobrych i dźwigając ciężar niepowodzeń, trosk, których nie szczędziło Wam życie” - zwrócił się do jubilatów wójt. Oprócz medalu „Za długotrwałe pożycie małżeńskie” każda z par otrzymała bukiet kwiatów, oraz zestaw pościeli.

 

Jak co roku licznie zjawili się również diamentowi jubilaci. W tym roku było 10 par, które w związku małżeńskim przeżyły już przynajmniej 60 lat. Byli to państwo: Władysława i Stefan Muchowie, Marianna i Stanisław Lasotowie, Anna i Tadeusz Zimniccy, Kazimiera i Jan Woźniakowie, Lucyna i Józef Sękowie, Sabina i Edward Ogórkowie, Kazimiera i Tadeusz Klimkowie, Barbara i Stanisław Kwaśkiewiczowie, Weronika i Stanisław Szczegielniakowie oraz Zofia i Bolesław Opulscy. Szczególne słowa uznania i podziwu oraz wielkie brawa otrzymali państwo Józefa i Jan Chruścińscy oraz Stanisława i Henryk Wojciechowscy, którzy żyją ze sobą już ponad 65 lat! Nagrodzeni ze wzruszeniem wysłuchali krótkiego, okolicznościowego, występu Łucy-Babek, które śpiewały szczególnie serdecznie swojej koleżance, pani Annie Mazurek, która była wśród uhonorowanych medalem. Na sali pojawiły się jednak również Skrzynkowianki, które śpiewały dla złotej jubilatki, swojej liderki Haliny Haliniak.

 

Wszystkim parom wypada złożyć najserdeczniejsze życzenia kolejnych, pięknych rocznic i… pozazdrościć pięknego dorobku.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe