×

Dzień otwarty w POZ-ecie

  • 15.10.2018, 08:00
  • Mariusz Strzępek
Dzień otwarty w POZ-ecie
W sobotę, 13 października, w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej Szpitala w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowany został Dzień Otwarty. To była już kolejna - skierowana do pacjentów akcja - działającej od marca 2017 roku poradni POZ.
- Cykliczność takich wydarzeń jest odpowiedzią na potrzeby i prośby mieszkańców, którzy chcieli dowiedzieć się jak funkcjonuje Poradnia POZ oraz jacy lekarze i pielęgniarki są na co dzień do dyspozycji pacjentów. Dzień Otwarty był również okazją aby skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych porad, konsultacji i badań diagnostycznych - mówi prezes Krzysztof Zarychta.
 
Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Z konsultacji kardiologicznych, pediatrycznych, diabetologicznych i porad dietetycznych skorzystało ponad 50 osób. Przeprowadzono blisko 200 badań, w tym badania USG i EKG, badania spirometryczne, poziomu cholesterolu i cukru, wzroku.
 
W organizację akcji zaangażowali się partnerzy wydarzenia – POLPHARMA i POLFA TARCHOMIN oraz Salon Optyczny „Doktor Marchewka” - którzy udostępnili sprzęt diagnostyczny i materiały edukacyjne dla pacjentów.
 
W trakcie całego wydarzenia odbywały się również pokazy zasad udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych. Zorganizowany w sobotę Dzień Otwarty pokazał, jak ważna dla mieszkańców jest podejmowana przez Szpital i Władze Powiatu inicjatywa ciągłego podnoszenia dostępności i jakości usług medycznych dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i całego powiatu tomaszowskiego.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe