Jak skutecznie pozbyć się trądziku?

  • 11.10.2018, 16:44
  • Mariusz Strzępek
Jak skutecznie pozbyć się trądziku?
Trądzik należy do najczęściej występujących chorób skóry. Cierpią na niego zazwyczaj osoby do 24 roku życia, ale może się on pojawiać także u osób po 30-tce. To uporczywy problem, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nim poradzić. Jak skutecznie pozbyć się trądziku?

Przyczyny trądziku

Przyczyną zmian trądzikowych jest nadmiar sebum produkowanego w mieszkach włosowych. Jego nadmiar prowadzi do zapychania się porów skóry i powstawania zaskórników.  Dodatkowym czynnikiem zwiększającym te zmiany jest zakażenie bakteryjne, prowadzące do powstania stanu zapalnego. Wykwity trądzikowe podzielić można na niezapalne (zaskórniki) oraz zapalne (grudki, krosty, cysty i torbiele ropne). Zmiany trądzikowe pojawiają się najczęściej na skórze twarzy, pleców i ramion. Prawidłowe i odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie trądziku jest bardzo ważne, ponieważ zaniedbanie tego schorzenia może doprowadzić do powstania trwałych blizn potrądzikowych i nieestetycznych przebarwień.

 

Jak sobie radzić?

Istnieją rozmaite sposoby na trądzik, ale przed podjęciem leczenia należy pamiętać, że kuracja jest długotrwała i niestety kosztowna. Najskuteczniejszą metodą leczenia tej przypadłości jest kuracja laserowa. Promień lasera penetruje skórę właściwą, w której tworzy mikrouszkodzenia, pobudzając tym samym tkankę do szybkiej regeneracji. Wiązka światła wnika głęboko w skórę i działa na gruczoły łojowe poprawiając ich funkcjonowanie, dzięki czemu wydzielają mniejszą ilość łoju. Dodatkowo w warstwie naskórka działa bakteriobójczo i antyzapalnie. Leczenie laserem odbywa się etapowo, a pierwsze rezultaty widoczne są już po kilku zabiegach. Zabieg nie jest bardzo inwazyjny, dlatego pacjent podczas leczenia może być w pełni przytomny. Po zabiegu skóra wygląda lepiej, staje się gładsza i elastyczniejsza oraz odporniejsza na powstawanie blizn.

 

Kuracja

Jedynym minusem takiej terapii są koszty, a leczenie wymaga wykonania kilku zabiegów. Koszt jednego to od 400 do 600zł, w zależności od cennika kliniki dermatologicznej. W sytuacji, kiedy nie posiadamy pieniędzy na taki zabieg, a jest on niezbędny i trzeba zrobić go jak najszybciej, lepiej go nie odkładać w czasie. W takiej sytuacji warto nawet skorzystać z kredytu gotówkowego albo pożyczki online - https://proficredit.pl/pozyczki-online/. Pożyczka online ma dużą zaletę – pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie już tego samego dnia. Warto rozważyć takie rozwiązanie, zwłaszcza wtedy, kiedy problem jest duży. Poza tym im wcześniej zaczniemy zabiegi tym mniejsze będą zmiany na naszej skórze. Pożyczki online często możemy spłacać w ratach, dzięki czemu możemy odpowiednio zaplanować taki wydatek w budżecie i spłacać terminowo należności.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe