Koncert jazzowy Ilony Damięckiej Trio w Galerii "Arkady"

  • 9.10.2018, 19:00
  • Joanna Sztymelska
Koncert jazzowy Ilony Damięckiej Trio w Galerii "Arkady"
W niedzielę, 7 października 2018 roku, w Galerii Arkady" w Tomaszowie Mazowieckim miłośnicy jazzu mieli możliwość wysłuchać wyjątkowych artystów, Ilona Damięcka Trio. Zespół wystąpił w składzie: Ilona Damięcka - piano, wokal, Paweł Urowski na kontrabasie i Przemysław Jarosz na perkusji.

 

 

Artystów zapowiedział Mariusz Sobański z Galerii "Arkady". Muzycy zaprezentowali utwory, które znajdą się na najbliższej płycie zespołu. Były to kompozycje Ilony Damięckiej i Pawła Urowskiego.
Ilona Damięcka  - pianistka, wokalistka, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej – Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Członek Stowarzyszenia Muzyków Jazzowych. Laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku - III nagroda za utwór “Bossa For Bosa“ do tekstu Andrzeja Schmidta.
Uczestniczka warsztatów jazzowych w Puławach i Chodzieży, gdzie wykładali tacy pianiści jak: Kuba Stankiewicz, Artur Dutkiewicz, Wojciech Niedziela, Bogdan Hołownia.
Od najmłodszych lat rozwijała się pod kierunkiem Wojciecha Niedzieli, u którego zdobywała wiedzę na temat harmonii i improwizacji oraz stylów jazzowych. Pod koniec studiów przeprowadziła się do Krakowa. Tam też, przez okres dwóch lat, współpracowała z saksofonistą Januszem Muniakiem, od którego uczyła się pracy w zespole.

 

 

 

 


Do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechała po raz pierwszy. Wszystkim koncert bardzo się spodobał i publiczność nie pozwoliła artystom skończyć koncertu bez bisu. Zespół zagrał na bis kompozycję Ilony Damięckiej nagrodzoną w Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku "Bossa for Bosa".

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe