Uczniowie z Grecji w Szkole Podstawowej nr 11.

  • 9.10.2018, 18:43
Uczniowie z Grecji w Szkole Podstawowej nr 11.
Dnia 4.10.2018 r. Szkołę Podstawową nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim odwiedziła grupa uczniów z Grecji. Składała się ona z trzydziestu ośmiu uczniów i trzech opiekunów reprezentujących szkołę położoną w pobliżu stolicy Grecji - Aten, w miejscowości Ilioupolis.

Dnia 4.10.2018 r. Szkołę Podstawową nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim odwiedziła grupa uczniów z Grecji. Składała się ona z trzydziestu ośmiu uczniów i trzech opiekunów reprezentujących szkołę położoną w pobliżu stolicy Grecji – Aten, w miejscowości Ilioupolis. Wizyta w naszym mieście były jednym z etapów zwiedzania przez nich Polski. Kilka dni wcześniej wylądowali w Krakowie. Zwiedzili m.in. Wieliczkę i obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

 

Pobyt Greków w naszej szkole związany był ze współpracą, którą nawiązali nauczyciele języka angielskiego obu szkół. Wymogiem takiej współpracy jest posługiwanie się w obopólnych kontaktach tylko językiem angielskim przez wszystkich uczestników projektu oraz ustalenie tematu przewodniego. W tym przypadku była to II wojna światowa. Oba nasze kraje były w tamtym czasie okupowane i rozwinęły bardzo silny ruch oporu (u nas np. AK, u nich ELAS). W związku z tym uczniowie nasi i greccy przygotowali kilka prezentacji, oczywiście w języku angielskim, które obejrzeliśmy podczas uroczystego spotkania.

 

Młodzi Grecy zwiedzali także naszą szkołę i uczestniczyli w zajęciach sportowych, w czasie których tańczyliśmy m.in. do melodii z filmu „Grek Zorba”. Odwiedziliśmy także tomaszowskie muzeum i odbyliśmy spacer po Placu Kościuszki.


Wieczorem nasi goście odjechali do Warszawy. Grecy byli pod wrażeniem naszej gościnności i zapraszali do rewizyty. Niepodważalną zaletą takich projektów jest pogłębianie znajomości języka angielskiego, ale także nawiązywanie kontaktów z młodzieżą z innych krajów. Organizatorkami tego przedsięwzięcia i opiekunkami uczniów były Anna Odrowska, nauczycielka języka angielskiego oraz Maria Śledzińska, nauczycielka historii.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe