Ultramaraton kajakowy na trasie Tomaszów Mazowiecki - Warka

  • 8.10.2018, 12:35
  • Joanna Sztymelska
Ultramaraton kajakowy na trasie Tomaszów Mazowiecki - Warka
W sobotę, 6 października 2018 roku, o godzinie 6.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie ultramaratonu kajakowego, zorganizowanego w związku z uczczeniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez Klub Sportowy "Amber" z Tomaszowa Mazowieckiego i Klub Kajakowy Korek Warka. O godzinie 6.30 czterdziestu trzech uczestników, którzy przyjechali na tę imprezę z całej Polski, wypłynęło z tomaszowskiej przystani. Byli kajakarze z Gorzowa Wielkopolskiego, Warszawy, naszego miasta i innych zakątków kraju.

 

 

Taki ultramaraton do dla kajakarzy nie lada wyzwanie! Trasa obejmowała 113 km po rzece Pilicy, od Tomaszowa Mazowieckiego do Warki. Komandorem ultramaratonu był Michał Kurpios, członek Zarządu Klubu Sportowego "Amber".


"113 kilometrów to długa trasa jeśli chodzi o kajaki. Niejednej osobie zajmie to ok. 10 godzin, a 10 godzin w kajaku, to wyczyn dla prawdziwych twardzieli", powiedział Michał Kurpios.
Impreza rozpoczęła się już w piątek. Tego dnia nastąpiła  odprawa zawodników. Sędziowie, ratownicy i komandor omówili regulamin, warunki oraz zasady bezpieczeństwa, które obowiązywały podczas spływu wszystkich kajarzy.

 

 

 

 


Najtrudniejszym etapem spływu był odcinek pod mostem żelaznym, czyli w zasadzie na pierwszym kilometrze od startu. Kajakarzy w tym miejscu asekurowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Żaden kajak się na szczęście nie wywrócił i wszyscy kajakarze popłynęli w dalszą trasę.


Partnerami i sponsorami ultramaratonu byli: Polski Związek Kajakowy, Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Urząd Gminy Inowłódz, Urząd Miasta Nowe Miasto nad Pilicą, Urząd Miasta Białobrzegi, Urząd Miasta Warka, Kazyak Designs, Polyak Zbigniew Tyka, Kajakowcy.pl, Kanokajaki Jacek Ośko, Tuszyńscy, miody z tradycjami, Planeta Odżywek – Tomaszów Mazowiecki, TeoNET Tomaszów Maz., Cukiernia Kazimierz i Mariusz Filip Tomaszów Maz., Kemping nad Pilicą, Dworek Nad Pilicą, WOPR Białobrzegi, WOPR Tomaszów Mazowiecki, OSP Smardzewice i OSP Tomaszów Mazowiecki.
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe