×

Wyborca pyta: międzynarodowy przystanek w Tomaszowie?

  • 8.10.2018, 11:18
  • Mariusz Strzępek
Wyborca pyta: międzynarodowy przystanek w Tomaszowie?
Przed wyborami chciałbym podrzucić kandydatom wszystkich komitetów konkretny pomysł.

Chodzi o podjęcie rozmów z największym tanim przewoznikiem dalekobieżnym - irlandzkim Flix Busem ( dawniej Polski Bus), na temat urouchomienia ich przysanku w Tomaszowie.
 

Od kilku lat taki przystanek ma Piotrków. Z Piotrkowa często po bardzo niskiej cenie (do 100 złotych), można się dostać do Berlina, Pragi a także nad morze - do Władysławowa czy Trójmiasta. Skoro Flix Bus zatrzmuje się w Gdańsku i zaraz potem w Gdyni czy Spopcie, to dlaczego nie może,  jadąc do/z Piotrkowa, podjechać do Tomaszowa?


Dla wielu młodych ludzi możlwiość wekkendowego wypadu do stolicy Niemiec czy czeskiej Pragi w cenie do 200 zł a często nawet za 100-120 zł za bilet w dwie strony(!), byłaby by wspaniałą wiadomoscią.

Co więcej, nie wynajmując autokaru na wycieczke zagraniczną, takie wyjazdy mogłyby organizować tomaszowskie szkoły, a każdy przyszły maturzysta ma możlwiość nauki niemieckiego w Tomaszowie. Część z nas również w Berlinie pracuje. Dziś by tam dojechać musimy się tłuc z przesiadkami w innych miastach lub prywatnym transportem. Flix Bus jeżdżący przez Piotrków oferuje również przejazdy do kilkunastu polskich miast z Warszawą, Wrocławiem, Elblągiem, Krakowem i dalej Zakopnem włącznie.

Byłaby to na pewno świetna alternatywa dla przewożników kursujących już z tomaszowiskiego dworca. Co więcej, odciażyłaby ich, bo każdy kto podróżuje regularnie z Tomaszowa do miast akademickich dobrze wie, że często jest kłopot u nich z wykupieniem biletów ze względu na brak miejsc. Szczególnie w okolicach świat i ferii.

Flix Bus nie musi się zatrzymywać na dworcu. W Elblągu zatrzymuje się po prostu na ulicy w centrum, także kwestie umowy czy jakichś dopłat dla właścicieli tomaszowiskiego dworca – odpadają. Byłoby fantastycznie gdyby można wsiąść do autokaru na placu Kościuszki i wysiąść po kilku godzinach w Pradze.

Być może sam przewoźnik będzie oczekiwał jakiejś dotacji od miasta, no ale myślę, że nawet gdby wynosiła ona z tysiąc miesięcznie to dla 60-tysiecznego Tomaszowa nie jest to wydatek nie do uniesienia, a sprawa jest tego warta.

Na koniec zazanaczam: nie jestem zwiazny ani z Flix Busem, ani z żadną firmą transportową.
 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe