Dzień Seniora w gminie Rokiciny

  • 07.10.2018, 20:16
  • Joanna Sztymelska
Dzień Seniora w gminie Rokiciny
We wtorek, 2 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora, połączona z jubileuszem 40-lecia działalności Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w gminie Rokiciny. Koło rozpoczęło działalność 1 kwietnia 1978 roku.

 

 

Uroczystość zorganizował Zarząd Koła, którego prezesem od trzech kadencji jest Krystyna Kisiel. Powitała zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Jerzy Rebzda, wójt gminy Rokiciny i Barbara Robak, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, pełniąca obowiązki wójta gminy Rokiciny w poprzedniej kadencji.
Krystyna Kisiel  przybliżyła również wszystkim, kiedy jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Osób Starszych  i kiedy powstało to święto obchodzone corocznie 1 października, ustanowione 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

 

 

 

 


"Dni poświęcone zagadnieniu starzenia się są okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw." - czytamy w Wikipedii na temat celu obchodzenia święta.
Krystyna Kisiel powiedziała kilka słów o działalności Klubu i zajęciach w jakich udział biorą seniorzy. Podziękowała Jerzemu Rebździe, na ręce Barbary Robak złożyła podziękowanie dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego, Mirosława Kuklińskiego.  Były tez książki dla poprzedniego Zarządu i obecnego.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część, można powiedzieć zabawową. Po obiedzie wszyscy uczestnicy wzięli udział w tańcach i wesołej zabawie. Koło w Rokicinach liczy ok. 120 osób, a udział w uroczystości wzięło siedemdziesięciu członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z gminy Rokiciny.

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe