Egzamin na Prawko w Tomaszowie, czemu NIE?

  • 4.12.2017, 09:54
Egzamin na Prawko w Tomaszowie, czemu NIE?
Czemu w Tomaszowie nie ma ośrodka terenowego Piotrkowskiego WORDu?

Za każdym razem kiedy poruszany jest temat egzaminów na prawko w kręgu znajomych zawsze pojawia się pytanie dlaczego w naszym mieście nie ma możliwości podejścia do państwowego egzaminu? Czy jesteśmy zbyt małym miastem? Przeglądając strony Word-ów, staje się jasne że liczba ludności czy powierzchnia miasta nie są najważniejsze, dowiedzieć się można że miasta takie jak:
Grójec (pow.8,52 km²/l.ludności: 14 990)
Zwoleń (pow.15,78 km²/l. ludności: 8 176)
Nowy Targ (51,07 km²/l. ludności: 33 493)
mają możliwość przeprowadzenia takiego egzaminu tak teoretycznego jak i praktycznego. Dlaczego więc mieszkańcy Tomaszowa nie mają takiego komfortu? Czy jest realna szansa żeby to zmienić?

 

Od redakcji:

 

Na temat wprowadzenia egmiznów na prawo jazdy w Tomaszowie Mazowieckim mowi się od lat. Rozwiązanie ma wielu zwolenników i przeciwników. Zwolennicy twierdzą, że byłoby to duże ułatwienie dla mieszkańców powiatu, przeciwnicy argumentują, że w naszym mieście nie ma warunków, by takie egzaminy organizować. Przede wszystkim problemem są wąskie i zakorkowane ulice, brak ulic dwupasmowych. Utworzenie ośrodka egzaminacyjnego spowodowałoby lawinowe zwiększenie "elek" na ulicach, które i tak w godzinach szczytu są mocno zakorkowane. 

 

Polecamy:

Prawo jazdy... być może w Tomaszowie

 
oraz 
 
 
 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

26.12.2017, 03:02
Jako autor powyższego artykułu czytając niektóre komentarze próbuje powstrzymać się i nie wołać o pomstę do nieba. Nie jestem właścicielem szkoły nauki jazdy ani instruktorem. Niech ktoś mi pokaże miasto (najlepiej podobne do naszego) bez korków... Ulice dwupasmową mamy, niestety jeden pas zaadoptowany jest na parking. Co do 'L" na ulicach.... Chyba każdy posiadający prawko taką eLką jeździł?
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 11.12.2017, 20:51
Uwierz mi że właściciele OSK potrafią zwracać uwagę instruktorom na liczbę przejechanych kilometrów a wyjazd do Piotrkowa to na dzień dobry ponad 60 km na S8. Więcej godzin po TM to więcej godzina na placu manewrowym. Pamiętaj też o tym że koszty użytkowania samochodu to nie tylko koszty paliw
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 6.12.2017, 07:52
WORD w Tomaszowie jest na rękę wyłącznie właścicielom szkół jazdy którzy sporo zaoszczędziliby na dojazdach do Piotrkowa. Niestety dla miasta oznaczałby totalny paraliż . Juz widzę te karawany Elek z Rawy, Wolborza. Opoczna i innych miast które by do nas ciągnęły. Do tego brak obwodnicy - pełno TIR na mieście - bez szans. Argument pod tytułem byłby młodym łatwiej jest już zupełnie kosmiczny. Młodym to już się w ....... przewraca - auto to nie jest zabawka a nasze prawo nie zapewnia przywileju posiadania prawa jazdy trzeba na nie zapracować. WORD w TM powstanie w jednym przypadku - w przyszłym roku są wybory samorządowe i władze samorządowe na szczeblu województwa mogą zrobić wiele aby uzyskać przychylność mieszkańców ale czy się na to skuszą wątpię.
MIkro
MIkro 10.12.2017, 14:42
zaoszczędziliby na dojazdach do piotrkowa? niby jak? ja uważam,że jazda na trasie TM -PT jest tansza niz jazda po mieście,a do tego można trochę się nauczyć jazdy w szybszym tempie jakie jest na girkówce,osobiscie zdawałem w Piotrkowie i powiem,że Tomaszów to nie nadaje sie do egzaminów ,bo jest zbyt łatwy,dodam też,że ośrodki nauki jazdy uczą potencjalnych kierowców jak zdać egzamin a nie uczyc jazdy.
X-man
X-man 5.12.2017, 14:46
To fakt. Temat jest walkowany od ponad 10 lat. Są rozmowy, so ludzie którzy oglądają to i owo... niestety Word nie powstanie, bo to zbyt duży koszt. Jeżeli chodzi o instruktorów, to nie chodzi o to, że tu nie ma sensu jeździć. Jeśli w T. M. byłyby egzaminy, instruktorzy nie widzieli by sensu jeździć do Piotrkowa... Word w Tomaszowie przyniosłby wiele dobrego. Chamstwo nauczyloby się kultury jazdy m.in. ustępowania pierwszeństwa pieszym! Jeszcze jedno. Warunki miasto spełnia. W Alejach były dwa pasy tylko ktoś zrobił z tego parking...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 5.12.2017, 12:09
Nie pa drog dwupasamowych oraz pozwalajacych na predkosc 70 km/h. Po drugie nie ma woli od rzadzacych.
Mewa
Mewa 5.12.2017, 09:14
W TM nie ma warunków by się w ogóle nauczyć jeździć! Zapchane uiczki, wąskie, kilka rond na których 1-2 pasy stanowią dla miejscowych wielki problem (gubią się w tych pasach, nie wpsomnę co robią z kierunkowskazami (...). . Taki kierowca z TM nie wyjedzie poza powiat, bo stanowić będzie zagrożenie dla innych. A jeżdżąc trzeba umieć podejmować Właściwe decyzje i to szybko. Polecam na egzamin Rondo Żaba w wa-wie, to jest jazda!
Ronda dwupasmowe :D
Ronda dwupasmowe :D 5.12.2017, 12:12
Pokaz gdzie w Tomaszowie sa (aktualnie) ronda dwupasmowe? Chyba kiedys.
Mewa
Mewa 6.12.2017, 01:33
Jest przy jednostce, ale jeden pas jadąc od centrum robi za parking, a przed rondem... przystanek (super lokalizacja tuż przed skrzyżowaniem) i można tam jeździć dwoma, ale widzę, że kierowcy TM uznają tylko jeden pas. Dwa to już za wiele i się gubią.
D3nis
D3nis 4.12.2017, 16:54
A czy ktoś zastanawiajac się nad tym sprawdził przynajmiej jakie czynności trzeba wykonać aby zdać egzamin?
Myślę jeden z punktów to zmiana pasa ruchu co w Tomaszowie jest praktycznie nie realne do zrobienia
Już nie mowa o wyprzedzaniu...
4.12.2017, 23:43
Jak nierealne jak trasę mamy o krok i piec wjazdow do miasta
♥
4.12.2017, 17:12
A gierkówka się do tego nie nadaje? Tam można zmieniać pasy jak się tylko chce.
Qbek
Qbek 10.12.2017, 14:37
zmiana pasa ruchu na gierkówce jest o wiele łatwiejsze niż w ruchu miejskim i to jest jeden z powodów,tomaszów to zbyt łatwe do tego miasto,a korki z powodu egzaminów w TM byłyby gigantyczne nawet podczas poza godzinami szczytu
Martyna
Martyna 4.12.2017, 16:23
Dla mnie mija się z Celem stworzenie WORDA w Tomaszowie... Dużo młodych osób zdając w Piotrkowie boi się później jeździć np. po Łodzi bo większe miasto, bardziej skomplikowane skrzyżowania i TRAMWAJE... Jakby WORD znajdował się w Tomaszowie to zdający nie wyjeżdżaliby poza powiat bo w Tomaszowie są bardzo proste drogi i nawet mając kurs w Tomaszowie instruktorzy nie widzą sensu jeżdżenia więcej niż 5-10 godzin po naszym mieście.
4.12.2017, 23:45
Ciekawe rzeczy piszesz. W Tomaszowie jest sporo ciekawych odcinkow na ktorych kazdy kursant by udupil. W TM jedyne co ulatwia jazde to brak ulic o dwoch trzech pasach ruchu.
♥
4.12.2017, 16:45
A gdzie ty widziała w Piotrkowie tramwaje? Chyba we śnie.
Martyna
Martyna 4.12.2017, 20:52
Chodziło mi o to, że już zdający w Piotrkowie mają stracha przed większymi miastami ( w tym tramwajami ), a co dopiero jakby można było zdawać egzamin w Tomaszowie ;)
LuKi
LuKi 4.12.2017, 14:34
Wszyscy narzekaja ale pomyslcie jak bylo by latwiej mlodym zdac egzamin w swoim miescie to raz a 2mniej stresu by bylo
kiki
kiki 4.12.2017, 13:57
I ja mam w te brednie uwierzyć, że w Tomaszowie nie da rady zdawać egzaminów na prawo jazdy ?....wnuczka kierowiec starego szofera jakim jest dziadzio !

Pozostałe