Poznaj 5 korzyści z outsourcingu IT

  • 2.10.2018, 16:15
Poznaj 5 korzyści z outsourcingu IT
Outsourcing IT zyskuje na popularności, gdyż pozwala znacząco obniżyć koszty prowadzenia działalności oraz szybko i niedrogo wprowadzić do firmy nowe rozwiązania informatyczne. Korzystanie z usługi jest popularne na całym świecie, a w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników. Oto 5 korzyści, które wiążą się z outsourcingiem IT.

1. Elastyczne umowy i niskie koszty pracy

 

Outsourcing IT umożliwia obniżenie i zoptymalizowanie kosztów prowadzenia działalności. Zamawiający usługę decyduje, jaki ma być zakres prac, dzięki czemu wie dokładnie za co płaci. Koszty prowadzenia przedsiębiorstwa są niższe, gdyż znika konieczność utrzymywania własnego działu IT - jest to ogromna korzyść dla mniejszych firm, w których efektywne zarządzenie zasobami ludzkimi jest jednym z najważniejszych aspektów. Dodatkowo obniżenie kosztów za pomocą outsourcingu IT pozwala przeznaczyć więcej środków na premie dla pracowników oraz podwyżki pensji.

 

2. Doświadczeni informatycy i programiści

 

Firmy oferujące outsourcing IT zatrudniają doświadczonych informatyków i programistów, którzy posiadają liczne certyfikaty potwierdzające ich umiejętności. Pracownicy takich firm mogą pochwalić się posiadaniem międzynarodowych dyplomów, jak Microsoft Certified IT Professional lub Cisco Certified Network Associate. Doświadczenie zdobyte przy realizacji różnych projektów sprawia, że programiści i informatycy radzą sobie z trudnymi zadaniami. Więcej na ten temat przeczytasz na https://www.jcount.com/why-nearshoring-replacing-outsourcing-business-strategy/.

 
3. Większa konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw

 

Małe i średnie przedsiębiorstwa osiągają znacznie niższe przychody niż duże firmy z tej samej branży. Dzięki outsourcingowi IT, mniejsze firmy mogą zwiększyć swoją konkurencyjność i zdobyć większy udział w rynku. Dodatkowo zewnętrzna firma czuwa nad legalnością i niezawodnością oprogramowania, a ryzyko związane z pojawianiem się błędów w systemie maleje ze względu na przeprowadzanie bieżących kontroli.

 

4. Szybki dostęp do nowych technologii

 

Firmy zajmujące się outsourcingiem IT oferują szybki dostęp do nowych technologii. Projekt jest realizowany w krótszym czasie niż w przypadku zlecania go wewnątrz przedsiębiorstwa, nawet gdy posiada ono własny dział informatyczny. O korzyściach outsourcingu IT w tym zakresie przeczytasz na https://www.techgyd.com/5-reasons-to-consider-outsourcing/37563/.

 

5. Bezpieczeństwo danych

 

Outsourcing IT gwarantuje bezpieczeństwo wrażliwych danych firmowych oraz danych klientów. Firmy działające branży outsourcingu informatycznego są zobowiązane do przestrzegania wszystkich zapisów Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe