Święto I LO - jubileusz 115-lecia szkoły

  • 30.09.2018, 09:46
  • Joanna Sztymelska
Święto I LO - jubileusz 115-lecia szkoły
W piątek, 28 września 218 roku, najstarsza szkoła w Tomaszowie Mazowieckim, I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego, obchodziła swoje święto 115 lat istnienia.

 

 

Zaproszonych gości, wśród których byli między innymi; Krzysztof Kuchta, przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, Zofia Szymańska, wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Beata Stańczyk - radna Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym, Waldemar Wendrowski - dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, nauczyciele obecni, nauczyciele emerytowani i uczniowie,  powitała Ewa Męcina – dyrektor szkoły.
W święto szkoły uczniowie pierwszych klas składają ślubowanie. Podobnie było w tym roku, gdzie pierwszoklasiści po ślubowaniu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Chór szkolny zaśpiewał „Gaudeamus”.

 

 


Już tradycją też stało się, że w tym uroczystym dniu zaproszony zostaje jeden z absolwentów, którego mają możliwość wysłuchać uczniowie szkoły. W tym roku był to dr Sebastian Pilarski, który przedstawił wykład dotyczący tworzenia się granic Polski w 1918 roku.
Następnie Bożena Markiewicz, również zaproszona absolwentka szkoły przedstawiła sylwetki dwóch uzdolnionych plastycznie absolwentów: Wiesława Fiszbacha i Jerzego Abramczyka, których obrazy wystawione zostały w szkole.
Na zakończenie uroczystości wystąpili uzdolnieni uczniowie I Liceum. Przedstawili krótki program artystyczny, w którym nie brakło piosenek i tańca.

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe