Otwarcie Oddziału Urologicznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

  • 28.09.2018, 21:42
  • Joanna Sztymelska
Otwarcie Oddziału Urologicznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia
W czwartek, 27 września 2018 roku, w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Urologii.

 

 

"Wreszcie! Może od takich słów zacznę. Otwieramy wyremontowany w pełni, w dobrym, nowoczesnym standardzie Oddział Urologii. Z tego miejsca chcę wszystkich przeprosić, którzy z niecierpliwością na to wydarzenie czekali, choćby to z racji swoich schorzeń, gdzie musieli się leczyć. być może  w tym okresie w innych szpitalach. Ale zapewniamy, że dzisiaj urologia, to już  z pewnością  Tomaszowie Mazowieckim najwyższy poziom. Oddział został gruntownie wyremontowany. W tej chwili jeszcze przechodzi proces dezynfekcji, żeby zabić wszelkie możliwe istniejące bakterie. Sprowadzamy sprzęt i to bardzo drogi sprzęt. Sprowadziliśmy już nowych lekarzy urologów, więc myślę, że ten standard, o którym tyle mówimy, że w szpitalu naszym jest podnoszony z miesiąca na miesiąc." - powiedział Mirosław Kukliński, Starosta Powiatu Tomaszowskiego.


 

Oddział składa się z sześciu sal. W każdej sali znajdują się dwa łóżka, przystosowany jest więc dla 12 pacjentów. Koszt inwestycji wynosi ponad 400 tysięcy złotych. Wymienione zostały wszystkie okna, grzejniki, wszystkie łóżka, szafki. Oddział został odmalowany. Na oddziale tym znajduje się tez kilka łóżek należących do Oddziału Chirurgicznego.


"Jest to tak naprawdę drugi etap, można powiedzieć, naszej pracy, całego planu na Oddział Urologiczny. Pierwszym etapem był zakup sprzętu, który udał się zrealizować na kwotę bliso300 tysięcy złotych. Ten drugi etap, który dziś mamy  przyjemność realizować, to jest oddanie do użytku świeżo wyremontowanego oddziału wraz z łóżkami, tak, aby poprawić komfort pracy nie tylko lekarzy, ale również przede wszystkim komfort przebywania naszych pacjentów. Trzecim etapem będzie oddanie do użytku sali endoskopowej, która jest na etapie projektowania i mamy nadzieję, że uda się to zrealizować na początku następnego roku. Tym samym zakończymy modernizację gruntową tak naprawdę całego oddziału oddając do użytku w pełni wyposażony, świetnie wyposażony, ze świetną ekipą lekarzy, w świetnych, komfortowych warunkach, z prawdziwą salą endoskopową oddział, który myślę, że będzie na pewno będzie najlepszym oddziałem w regionie." - powiedział Krzysztof Zarychta, prezes tomaszowskiego szpitala.

 

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe