Niestandardowo znaczy dobrze, czyli 5 zalet pomysłowych prezentów

  • 27.09.2018, 07:26
Niestandardowo znaczy dobrze, czyli 5 zalet pomysłowych prezentów
Nie sztuką kupić ładny i funkcjonalny prezent dla bliskiej osoby, w momencie, gdy sklepowe półki uginają się od ciężaru różności. Prawdziwym wyczynem jest trafienie w gust, sprawienie przyjemności i wywołanie takiego uczucia, o którym do tej pory obdarowana osoba nie miała pojęcia. Dlaczego zamiast stawiać na rzeczy materialne lepiej wybrać przeżycia? Jakie są zalety dawania takich prezentów? Oto 4 aspekty, które przekonają Cię do zmian w dotychczasowym podejściu!

Przeżycia poszerzają horyzonty!

 

Życie to jedna wielka niewiadoma, która bez względu na nasze chęci wciąż podsyła nowe doświadczenia. Na szczęście, istnieje wiele rzeczy, na które jednak mamy wpływ, dlatego warto korzystać z każdej okazji. Jedną z takich sfer jest rozrywka, a tym samym sięganie po niestandardowe wrażenia - zobacz przykłady na stronie Super Prezenty. Decydując się na prezent w takiej formie, mamy okazję poszerzyć horyzonty osoby obdarowanej i pozwolić jej poczuć coś więcej niż tylko zadowolenie z nowej kurtki.

 

Mocne wrażenia pozwalają spojrzeć na świat z innej perspektywy!

 

Praca – dom, praca – dom… i tak w kółko. Ze względu na ilość obowiązków, według takiego schematu żyje większość ludzi. Z tego też powodu, prezenty w postaci różnego rodzaju aktywności typu skok na bungee, skok ze spadochronem, czy nawet weekend w spa, stanowią pewną formę oderwania się od codzienności. Taka chwilowa przerwa od przyziemnych spraw, pozwala na to, by spojrzeć na świat, a nawet na swoje życie z zupełnie innej perspektywy. Oddanie się takiej przyjemności sprawia, że człowiek zaczyna więcej myśleć, a przede wszystkim kwestionować dotychczasowe doświadczenia. Czy coś się zmieni w jego postrzeganiu? To się dopiero okaże!

 

Przeżycia pomagają zerwać z rutyną!

 

W życiu nie ma niczego gorszego od rutyny, która powoli i niepostrzeżenie zabija radość życia. Przyzwyczajeni do codziennych zadań, po pewnym czasie zaczynamy je wykonywać automatycznie - jak roboty. W głowie osoby, którą dopadła rutyna nie ma miejsca na nieszablonowe pomysły, które mogłyby urozmaicić rzeczywistość. W trosce o zadowolenie i szczęście bliskiej osoby, warto wyjść z taką inicjatywą i zamiast kolejnego obrazu, kupić bon na lot paralotnią. Taki widok z pewnością wywoła więcej uczuć niż namalowany na płótnie krajobraz!

 

Adrenalina motywuje do działania!

 

Wiele prezentów w postaci mocnych wrażeń wiąże się z ogromną dawką adrenaliny. Co to za atrakcje? Jest to między innymi off – road, skok na bungee, lot motoparalotnią, a nawet wizyta na strzelnicy. Każda z tych atrakcji wiąże się z zupełnie innym rodzajem przeżyć i doświadczeń, aczkolwiek łączy je jedno – ogromna dawka adrenaliny, która pobudza do działania. Może to pierwszy krok w kierunku zmiany na lepsze w czyimś życiu?

 

 

Obdarowywanie innych to niesamowite uczucie. Jest ono jeszcze lepsze w chwili, gdy mamy świadomość, iż prezent wiąże się z czymś więcej niż zwykłą radością. W takich właśnie momentach warto pamiętać, że rzeczy przemijają i tracą ważność, a wspomnienia pozostają w ludziach na zawsze.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe