3. Love Polish Jazz Festival. Lora Szafran Sextet

  • 22.09.2018, 13:01
  • Joanna Sztymelska
3. Love Polish Jazz Festival. Lora Szafran Sextet
W piątek, 21 września 2018 roku, w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczął się 3. Love Polish Jazz Festival. Zgromadzonych gości powitała Anna Zwardoń, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, organizatora Festiwalu. Festiwal poprowadził Piotr Metz, dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia. Jako pierwszy wystąpił tomaszowski band TM Brass. Po tomaszowianach publiczności zaprezentowali się Lora Szafran Sextet i Gary Guthman Quartet.

 

 

Lora Szafran jest jedną z ambitniejszych przedstawicielek polskiej sceny jazzowej. Świadczy o tym jej dotychczasowy repertuar, który zawiera w sobie zarówno utwory Fryderyka Chopina, muzyczne aranżacje wierszy Jarosława Iwaszkiewicza, a także piosenki Wasowskiego i Przybory.


W naszym mieście koncertowała już wielokrotnie. W 2007 roku, na zaproszenie Urzędu Miasta wystąpiła z zespołem na muszli koncertowej w Parku Solidarności, prezentując twórczość Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory- piosenki Kabaretu Starszych Panów. Pięć lat temu znów tomaszowianie mieli możliwość posłuchania Lory Szafran, a koncert odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Tym razem zawitała do Tomaszowa z repertuarem Leonarda Cohena, zgromadzonym na płycie „Sekrety życia według Leonarda Cohena”.


Tomaszowska Arena Lodowa, gdzie odbywał się koncert, zrobiła na artystce duże wrażenie. "Jeszcze nie występowałam w tak pięknej sali koncertowo-sportowej" - powiedziała w trakcie koncertu.
Lora Szafran wystąpiła z zespołem w składzie: Miłosz Wośko - fortepian, Błażej Chochorowski  - gitara basowa, Sebastian Frankiewicz - perkusja, Sebastian Stanny - saksofon, Tomasz Krawczyk - gitara. Aranżacje utworów wykonał Miłosz Wośko.


Pierwszym utworem, który zabrzmiał w Arenie Lodowej była "Zuzanna", znana wszystkim piosenka Cohena. Kolejne utwory to: "Na tysiąc pieszczot w głąb", "Gdzieś na serca dnie", "Oto jest", "Jeśli wola twa", "Zamglone życie". Na zakończenie, Lora Szafran wykonała najlepiej chyba wszystkim znane utwory kanadyjskiego muzyka: "Alleluja" i  "Tańcz mnie po miłości kres". Tym razem cała publiczność śpiewała razem z nią.
W trakcie piosenki "Tańcz mnie po miłości kres", Lora Szafran przedstawiła muzyków, i każdy z nich, kolejno zagrał jazzową solówkę na swoim instrumencie.


Po wybrzmieniu ostatniej nuty, publiczność gromkimi brawami nagrodziła artystów, domagając się bisów. Jaką niespodzianką było dla nich to, że na pożegnanie, artystka wykonała utwór bliski wszystkim mieszkańcom naszego miasta: "Tomaszów".
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe