"EDWARD" - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych

  • 18.09.2018, 14:40
  • Komenda Powiatowa Policji
"EDWARD" - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych
Już 19 września 2018 roku, podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie trzecia edycja akcji pod nazwą „EDWARD” (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowana będzie również Policja woj. łódzkiego. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

 

„EDWARD” to 24-godzinne działania prowadzone przez policję ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 


Szczegóły dot. akcji a także krótki filmik dostępny jest na stronie organizatora pod linkiem: https://projectedward.eu/pl/ . Pod wspomnianym linkiem znajdują się również informacje dotyczące Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach oraz zamieszczane będą relacje z prowadzonych w tym dniu akcji na drogach Europy. Istnieje także możliwość na powyższej stronie pokazania, że popieramy takie działania poprzez złożenie deklaracji i przystąpienie do grona ludzi, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo na drogach.

 


W tym dniu drogówka województwa łódzkiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa będzie prowadziła nadzór nad ruchem drogowym, jak i inicjować będzie różnego rodzaju przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktyczne.
 

 

Komenda Powiatowa Policji
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe