Harcerska Służba czyli pracowity start roku szkolnego harcerzy Hufca Inowłódz

  • 17.09.2018, 21:33
  • Mariusz Strzępek
Harcerska Służba czyli pracowity start roku szkolnego harcerzy Hufca Inowłódz
Rok szkolny 2018/2019 już się zaczął, za chwilę zacznie się rok akademicki, a harcerze z Hufca Inowłódz już działają i pełnią służbę.

W sumie jeszcze nie zabrzmiał pierwszy dzwonek, a harcerze 2 września już kierowali ruchem na parkingach w Spale podczas Jarmarku Spalskiego. Dzięki naszej pracy na parkingach zmieściło się prawie pół tysiąca samochodów. Dzięki wsparciu jakie Państwo nam okazujecie możemy szkolić naszych harcerzy i instruktorów. Nie jesteśmy już anonimowi, dzięki datkom powstał blat na którym wyklejone są podstawowe informacje o naszym Hufcu i o tym, jak przekazać 1% na nasze działania( KRS 0000283814 cel szczegółowy Inowłódz)


Kolejny weekend to kolejna impreza harcerska. Sejmik Wędrowniczy to spotkanie harcerzy w wieku 16-21 lat, którzy jako osobny pion metodyczny „rządzą” się sami. Elementem spajającym całe obrady był LARP, utrzymany w stylu sycylijskiej mafii. Podczas sejmiku odbywały się zajęcia z form pracy, rozwiązywania konfliktów czy pozyskiwania sponsorów. Jest już tradycją, że każdorazowo podczas tego wydarzenia ustalana jest „Uchwała Sejmiku Wędrowniczego Hufca Inowłódz” określająca zasady działania wędrowników w hufcu. W tym roku była to już trzecia edycja uchwały.


W ostatni weekend Spałę odwiedziło16 harcerzy z całej Polski, którzy chcą zostać instruktorami. Kurs przewodnikowski Perpetuum Mobile „Makatka” przeznaczony jest dla osób dorosłych, którzy widzą że dzięki harcerstwu można nabyć umiejętności i kompetencje „miękkie”, tak obecnie poszukiwane na rynku pracy. Uczestnicy kursu poznali także „smak” służby wspierając harcerzy z Hufca Inowłódz podczas Dożynek Prezydenckich w niedzielę 16 września


Niedziela podczas Dożynek Prezydenckich to pełna mobilizacja wszystkich harcerzy z Hufca Inowłódz. Wszyscy wiemy, że podczas tej imprezy należy stawić się w mundurze i oddać do dyspozycji Prezydenta RP. Byliśmy w kościele, przy wieńcach, podczas Korowodu Dożynkowego i na płycie COS-u. Pomagaliśmy. Po prostu. Harcerze z naszego hufca wiedzą, że bez względu na wszystko, kiedy pada rozkaz: „Potrzebni jesteśmy na Dożynkach, odpowiadamy: ”Służba”. W tym roku potrzebni byliśmy do godziny 20, dopiero wtedy skończył się dla nas ten dzień.


Zaczęło się pracowicie, jednak teraz, w piątek 21/09 jedziemy bawić się na Święcie naszej Chorągwi do Łodzi. Spotkamy się tam z harcerzami z całego województwa łódzkiego. To zawsze czas nawiązywania nowych znajomości i pretekst do spotkania „starych” znajomych. W tym roku Święto odbywa się pod hasłem „Dzielni na co dzień”, na każdego czeka przygoda, która została przygotowana adekwatnie do możliwości każdego harcerza.


Koniec września to dla instruktorów naszego Hufca okazja do wspólnego wyjazdu do Żelazowej Woli i teatru „Komedia” w Warszawie. Będzie chwila oddechu i czas na rozmowy.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe