"Muzeotrasy" Aktywne zwiedzanie tomaszowskiego muzeum. Spotkanie pierwsze

  • 15.09.2018, 18:54
  • Joanna Sztymelska
"Muzeotrasy" Aktywne zwiedzanie tomaszowskiego muzeum. Spotkanie pierwsze
W piątek, 14 września 2018 roku, w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu "Muzeotrasy. Aktywne zwiedzanie tomaszowskiego muzeum".

 

 

Projekt  edukacyjnego o charakterze partycypacyjnym pt. „Muzeotrasy. Aktywne zwiedzanie tomaszowskiego Muzeum” realizowany jest dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „Koalicje Kultury” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016- 2018” .

Udział w projekcie bierze Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, które jest odpowiedzialne za całą organizację i sprawy techniczne, a partnerami projektu są: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim i niezależny artysta, Kajetan Luteracki, koordynator i grafik projektu i współrealizator.
Projekt ma na celu przybliżenie uczestnikom poprzez zajęcia i spotkania w muzeum, specyfikę działalności placówki, zbiory i poprzez te zajęcia upowszechnienie różnorodności form popularyzacji wiedzy o muzeum. W ramach projektu odbędzie się też wizyta studyjna w muzeum "Giganci mocy" w Bełchatowie.

 

 

 

 


Głównym efektem projektu ma być opracowanie dwóch tras aktywnego zwiedzania, które mają być interaktywne, skierowane do różnych grup wiekowych i mają zachęcić do zwiedzania muzeum i poznawania zbiorów zgromadzonych w muzeum.
Do projektu zgłosiło się 20 osób w różnym wieku. Są dzieci 8-letnie, są gimnazjaliści, licealistki, nauczyciele, a także seniorzy.
Wezmą oni udział w dziesięciu 2 godzinnych spotkaniach i będą opracowywać dwie muzeotrasy.

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy projektu najpierw mieli możliwość zwiedzić tomaszowskie muzeum, a następnie wzięli udział w grze polegającej na szukaniu skarbu. Udało się wszystkim rozszyfrować hasło, gdzie znajduje się poszukiwany skarb i każdy z uczestników w nagrodę otrzymał ekologiczną torbę na zakupy z logo projektu. Dla wszystkich uczestników była to zajmująca, wspaniała zabawa. Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się jutro, 15 września 2018 roku.

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe