Przykładowe rodzaje kalendarzy i ich charakterystyka

  • 14.09.2018, 10:15
Przykładowe rodzaje kalendarzy i ich charakterystyka
Daty i godziny pozwalają nam zaplanować dni, tygodnie czy miesiące. Nikt dziś nie wyobraża sobie życia bez organizacji pracy, obowiązków i zadań. Bardzo pomocne są w takiej sytuacji kalendarze, które pełnią funkcję przypomnienia o konkretnych informacjach. Obecnie kalendarze występują w różnych wersjach, które wykorzystywane są w konkretnych sytuacjach i miejscach.

Kalendarz książkowy

 

Jednym z często używanych kalendarzy jest organizer książkowy. Występuje on w różnych rozmiarach, ale najpopularniejszy jest B5 – szkolny zeszyt. Dzięki takiemu kalendarzowi, użytkownik ma cały czas pod ręką niezbędne informacje. Wiele wersji takiego planera ma dodatkowo książkę adresową i notes. Poza tym, kalendarze książkowe są bardzo estetyczne, dlatego stanowią nie tylko użyteczne akcesorium, ale również modny gadżet. Najczęściej ich okładka wykonana jest z ekoskóry albo tworzywa sztucznego odpornego na zabrudzenia. Ponadto, kalendarze te są niezwykle poręczne i bez problemu zmieszczą się w kobiecej torebce, albo aktówce.

 

Kalendarz trójdzielny

 

Kalendarz, w którym od razu widać trzy kolejne miesiące, najczęściej używa się w biurach, warsztatach, halach produkcyjnych i gospodarstwach domowych. Są to niezwykle przydatne produkty, pozwalające zaplanować cały kwartał, bez konieczności przewracania kartek. Poza tym każdy taki kalendarz wyposażony jest w okienko do zaznaczania aktualnej daty. Czcionka na takim planerze jest zazwyczaj duża i widoczna nawet z pewnej odległości. Jest to użyteczne dla osób, które mają problemy ze wzrokiem, albo po prostu chcą szybko sprawdzić konkretny dzień bez podchodzenia do kalendarium. Kalendarz trójdzielny jest dodatkowo, bardzo estetyczny. Na główce, umieszczone są obrazki przedstawiające np. krajobrazy, albo kwiaty, kartki są białe, a druk czarny, co sprawia, że wszystko jest wyraźne i czytelne. Różnej wielkości kalendarze znajdują się na: https://kalendarzefirmowe24.pl/kalendarze-scienne/kalendarze-trojdzielne-83. Poza tym, na tego typu planerach w stopce jest miejsce na reklamę, co daje możliwość promowania firmy, albo instytucji.

 

Kalendarz multimedialny

 

Nie można zapomnieć o niezwykle popularnych obecnie kalendarzach multimedialnych. Urządzenia mobilne dają nam wiele możliwości zapisywania i przechowywania danych. Dla miłośników smartfonów jest to doskonały sposób na planowanie dnia. Trzeba jednak pamiętać, że telefon komórkowy może być zawodny. Wystarczy, że rozładuje się bateria i tracimy możliwość zarządzania swoimi danymi. Warto wtedy skorzystać z alternatywnej wersji papierowej, dzięki której możemy szybko sprawdzić datę spotkania, albo telefon do klienta.

 

Jak widać, mamy wiele akcesoriów ułatwiających organizację czasu. Planowanie jest przecież niezbędną czynnością do efektywnego wykonywania pracy i zadań domowych. Warto więc zaopatrzyć się w któryś z omawianych kalendarzy, by móc szybko sprawdzić obowiązki zaplanowane na konkretny dzień.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe