Kolejny rekord pobity

  • 14.09.2018, 10:03
Kolejny rekord pobity
OSK Pilica-Zachwyca to jedna z 6 imprez Grand Prix PZK, jedna z 3 imprez o Błękitną Wstęgę Pilicy i największa impreza kajakowa w centrum Polski.


Pobilito kolejny rekord w ilości uczestników, w spływie wzięło udział 243 kajakarzy z całej Polski od Gdańska i Gdyni po Szczecin, Chełm, Katowice, Polkowice, Warszawę i Łódź. Pilica-Zachwyca to impreza już dojrzała, okrzepła i wyjątkowa przez swój bogaty program.


A program imprezy to przede wszystkim:
Prolog na Wolbórce (13 km)
Cross kajakowy o medale i puchary na trasie Smardzewice- Tomaszów (6 km)
Zwiedzanie atrakcji turystycznych, Skansenu Rzeki Pilicy i Rezerwatu Niebieskie Źródła
I etap spływu Pilicą na trasie Tomaszów-Inowłódz (19 km)
Slalom na desce SUP
Slalom na canoe
Slalom na kajaku dla dzieci
Msza święta polowa na ołtarzu z kajaka i wioseł
Koncert zespołu MuzyKajaka
II etap spływu Pilicą na trasie Biała – Barkowice (16 km)
Podsumowanie imprezy czyli rozdanie medali, pucharów, upominków i losowanie cennych nagród.


Jak co roku impreza rozpoczęła się piątkowym prologiem, tym razem na rzece Wolbórce, ciekawym dopływie Pilicy na trasie Wolbórz-Tomaszów. Z uwagi na rewitalizację parku miejskiego i budowę kładek nad rzeką spływ został nieco skrócony, a meta wyznaczona przed mostem na ul. Legionów. 


Opisana przeze mnie już w 2007 roku rzeka mimo, że uciążliwa spełniła oczekiwania uczestników spływu. Kiedy w piątek można było pozwolić sobie na odrobinę luzu integracyjnego przy ognisku, tak w sobotę od samego rana zaczęła się rywalizacja o punkty, medale, puchary, etc. 


Dzień rozpoczęliśmy crossem kajakowym po którym było uroczyste otwarcie spływu z władzami PZKaj, powiatu i gminy, swobodne płynięcie Pilicą do Inowłodza, slalom na desce SUP, slalom na kanu i jakby było mało jeszcze atrakcji zawody dla dzieci. Wieczorem tradycyjnie została odprawiona msza święta w intencji Doroty Ambroziak i wszystkich wodniaków. Za ołtarz służy jak zawsze od 2011 roku odwrócony kajak z krzyżem wykonanym z wioseł. Po krótkiej przerwie piękne granie zafundował nam zespół MuzyKajaka. Wyjątkowy i piękny koncert za który Wam ogromnie dziękujemy. Tańcom i zabawom do białego rana nie było końca. a co najciekawsze i zdumiewające wszyscy już po godzinie 8 rano meldowali się na śniadaniu. W niedzielę czekał na nich kolejny odcinek Pilicy od Białej do Barkowic i podsumowanie spływu wraz z rozdaniem medali i pucharów dla najlepszych uczestników rywalizacji na wodzie. W tym dniu padł nasz taki klubowy rekord, ponieważ do spływu wystartowały 104 osady 2-3 i 1-osobowe. 


Najmłodszą uczestniczką imprezy była 6 letnia Hania z Kleszczowa, a najstarszym 88 letni Zbigniew Wilk z Łodzi. 


Najliczniejszym klubem kajakowym był ponownie zacny Klub Albatros z Łodzi.


6 letnia Hania z Leonowa szczęśliwymi losami z vocherami na ogólną kwotę 2000 zł ufundowanymi przez Kanokajaki Jacek Ośko obdarowała Sławomira Wojtczaka, Jana Bekiera i Kamila Tabakowskiego.
Pozostałe cenne nagrody ufundowane przez Krzysztofa Furdala, Kajakowcy.pl, firmę AGAWA.PL, KS AMBER i Amber Przystań Tomaszów, Noclegi, Imprezy firmowe, Spływy kajakowe takie jak kamizelki, worki wodoodporne, wiosła, kubki rozlosowane były przez pozostałych uczestników zawodów. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe koszulki i upominki.


Piękna złocista kochanka Pilica znowu połączyła uczestników z całej Polski….


Klub Sportowy Amber, Ośrodek Wypoczynkowy Przystań, Amber.Travel pragną podziękować wszystkim uczestnikom i członkom klubu za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe imprezy i wyprawy! Dzięki wielkie za ogrom pracy(którą sobie jeszcze w tym roku dołożyliśmy) dla sędziego głównego Piotr Kaczmarek i dla pozostałych sędziów Viola Be, Jolanta Suszka, Dariusz Cyniak, Marcin Suszka. 
Dziękujemy również naszym Patronom Honorowym, czyli Marszałkowi Województwa Łódzkiego i Staroście Tomaszowskiemu oraz naszym Partnerom, Prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego, PZK , Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Maz., Wójtowi Bogdan Kącki i Urzędowi Gminy Inowłódz, firmom Kanokajaki Jacek Ośko, Kajakowcy.pl, Agawa.pl, Park linowy " Nad Pilicą" Tomaszów Mazowiecki, KajMar - Spływy Sulejów, Marcin Suszka, KajakiSulejow.pl.


Dzięki Wielkie dla zespołu MuzyKajaka za piękny, trzygodzinny koncert. 
Dziękujemy za dobre słowa obserwatorom z ramienia Polskiego Związku Kajakowego Eli Jaworskiej i Ucie Kühn.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe