Czytanie Narodowe "Przedwiośnia" w Inowłodzu

  • 11.09.2018, 17:09
  • Gmina Inowłódz
Czytanie Narodowe "Przedwiośnia" w Inowłodzu
8 września 2018 roku na dziedzińcu zamkowym w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

 

 

Do czytania zaprosiliśmy: wójta Bogdana Kąckiego, radnego Arkadiusza Łona, czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej: Dorotę Dyło-Frejowską, Lidię Jackow, Stanisławę Seligę, Grażynę Sadowską, Basię Narożnik, Ulę Burdę,  Andrzeja Zamorę. Młodzież: Karina Sarnecka, Weronika Kołodziejczyk, Marta Widz, Iza Samek, Marlena Kaczmarska, Ola Politowska, Jakub Kopacz i Sebastian Karczemski. Po zakończeniu czytania zostało ogłoszone rozstrzygnięcie konkursu literackiego na Legendę o zamku Kazimierzowskim”, który odbywał się w ramach działań wakacyjnych.
Na konkurs wpłynęła jedna praca Zosi Łuczkowskiej ze Studzianny, gmina Poświętne. Zosia otrzymała dyplom i nagrodę w postaci książki za udział w konkursie. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za chęć  przybycia na zamek i wzięcia udziału w publicznym czytaniu naszej rodzimej literatury.
Gminna Biblioteka Publiczna w Inowłodzu
Foto: A. Ciołak
 

Gmina Inowłódz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe