×

Nowa Rada Miejska po pierwszej sesji

  • 20.11.2018, 10:27 (aktualizacja 20.11.2018 12:58)
  • Mariusz Strzepek
Nowa Rada Miejska po pierwszej sesji
Rada Miejska nowej kadencji już zaprzysiężona. Wczoraj w trakcje sesji inauguracyjnej wybrano także przewodniczącego Rady oraz jego zastępców. Po raz kolejny pracami samorządowców pokieruje Krzysztof Kuchta. Swojego przedstawiciela w Prezydium Rady nie ma Platforma Obywatelska. W pierwszym głosowaniu, na Barbarę Klatkę nie zagłosowali nawet wszyscy przedstawiciele z jej własnego klubu radnych. Otrzymała jedynie 4 z 7 głosów.

Rada Miejska nowej kadencji już zaprzysiężona. Wczoraj w trakcje sesji inauguracyjnej wybrano także przewodniczącego Rady oraz jego zastępców. Po raz kolejny pracami samorządowców pokieruje Krzysztof Kuchta. Swojego przedstawiciela w Prezydium Rady nie ma Platforma Obywatelska. W pierwszym głosowaniu, na Barbarę Klatkę nie zagłosowali nawet wszyscy przedstawiciele z jej własnego klubu radnych. Otrzymała jedynie 4 z 7 głosów.

 

Przypomnijmy, że w skład Rady Miejskiej weszli przedstawiciele: KWW Marcina Witko (10 osób), KW Wszyscy Razem (2 osoby), Koalicji Obywatelskie PO-.N (7 osób) i PiS (4 osoby). Przy okazji wypada zaznaczyć, że z mandatu radnej zrezygowała Zofia Szymańska, dotychczasowa wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prowadzenie pierwszej sesji, do czasu wyboru nowego Przewodniczącego Rady powierza się radnemu seniorowi, którym okazał się Andrzej Wodziński. Sesja została zwołana na mocy postanowienia Komisarza Wyborczego. Po odsłuchaniu Hymnu Państwowego nowym radnym wręczono dokumenty potwierdzające wybór. Następnie przystąpiono do ślubowania. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kolejnym punktem obrad było głosowanie i wybór przewoodniczącego oraz wiceprzewodniczących  Rady. Wcześniej wyznaczono skład komisji skrótacyjnej. 

 

Radni zgłosili tylko jednego kandydata na Ptrzewodniczącego Rady Miejskiej w osobie Krzysztofa Kuchty. Z kuluarowych informacji wynikało, że ambicje bycia przewodniczacą miała także Barbara Klatka. Ostatecznie jednak jej kandydatury nie zgłoszono. Za kandydaturą zagłosowało ostatecznie 16 radnych, trzech było przeciw i tyle samo wstrzymało się od głosu. 

 

Prowadzenie obrad przejął nowy Przewodniczący. Przystąpiono do wyboru wiceprzewodniczących. Zgłoszono kandydatury: Beaty Stańczyk, Marzanny Popławskiej, Barbary Klatki i Urszuli Seredyn. W głosowaniu jako jedyna nie uzyskała wymaganej liczny głosów Barbara Klatka. Nie zagłosowali na nią nawet radni wybrani z list jej komitetu. Otrzymała jedynie cztery głosy. To prawdziwa kompromitacja osoby, która jeszcze miesiąc temu starała się o wybór na Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Z uwagi na fakt, że 7 głosów oddano nieważnych koniecznym było powtórzenie głosowania. Adrian Witczak poprosił o przerwę. Po wznowienieu obrad raz jeszcze głosowano nad kandydaturami Barbary Klatki i Urszuli Seredyn. Tym razem radni  PO okazali się bardziej zdyscyplinowani. Siedem głosów to jednak zbyt mało, by zasiąść na fotelu wiceprzewodniczącego. 

 

Barbara Klatka nie kryła swojego rozczarowania. Po zakończonym głosowaniu stwierdziła, że kadencja nie zaczyna się najlepiej, bo jej zdaniem dobrym obyczajem byłoby wybranie jej na funkcję wiceprzewodniczącej. 

 

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ogor
ogor 28.11.2018, 14:23
Może redaktor napisze jak się komisje podzieliły. nazwiska przewodniczących , vice itd.
Ludzie na pewno będą chcieli wiedzieć. Dzięki
dziadek
dziadek 22.11.2018, 19:00
Bardzo dobry tekst. Przywraca wiarę w sens dziennikarstwa. Autor, mimo, że sam jet wieloletnim samorządowcem, wydaje się nie być spętany kolesiostwem. Czytało się na NaszTomaszów teksty krytyczne zarówno w stosunku do prezydenta Witko (pamietam do dziś "Zrobieni w balona")

Cóż więcej powiedzieć, w takich sytuacjach robi mi się zwyczajnie wilgotnie w okolicach oczu, bo widać, że ideały których wierność mi wpajano w młodości, nie zanikają tak do końca.

Czy ktoś podliczył by przynajmniej z grubsza, ile Gajewski wyciąga z działności publicznej?
Pan Menke
Pan Menke 22.11.2018, 11:44
też gdzie niegdzie jeszcze wisi;)
Ela
Ela 21.11.2018, 21:21
Czy nikt nie współczuje panu Kucharskiemu,on tak w samej koszuli ( na banerach) a przecież są minusowe temperatury.
?
? 21.11.2018, 22:10
A wisi gdzies jeszcze? Bo Sylwek do dzis wisi :))
Władzia
Władzia 21.11.2018, 20:44
Panie Tomku Wawro mam nadzieję, że Pan pamięta jeszcze o stawie Starzyckim. Jako radny, ma pan dużo możliwości działania.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 21.11.2018, 19:07
Życzyłbym sobie, aby nowa Rada była kulturalna i dociekliwa jak p. Urszula Seredyn, empatyczna i przesympatyczna jak p. Beata Stańczyk, dokładna i doświadczona jak p. Cezary Krawczyk oraz miała do siebie dystans, jak Radny Senior p. Andrzej Wodziński (którego dziwnym trafem nie ma na zdjęciu). A co do oceny, to jak zawsze na początku u mnie, ma duży kredyt zaufania, choć już pozbawienie drugiego co do wielkości klubu radnych swojego przedstawiciela w prezydium, dobrze temu gremium nie wróży (swoją drogą, to mistrzowski ruch ze wskazaniem kobiet na wiceprzewodniczących, który wytrąca jeden z możliwych argumentów). Z głębszą oceną to się jednak wstrzymam do czasu pierwszej, poważnej debaty, czyli przyjęcia budżetu, którego projekt już jest ogłoszony Zarządzeniem Prezydenta (i tylko żałuję, że nie przeczytałem go na tyle dokładnie, żeby już teraz zacząć na ten temat dyskusję).
PiS
PiS 21.11.2018, 11:08
Szkoda ze nie napisane ze Witko idzie z pisem...
Pamiętaj
Pamiętaj 21.11.2018, 09:41
strzeż się jednak dumy niepotrzebnej
oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz
powtarzaj: zostałem powołany – czyż nie było lepszych...
Gajewski "marazm" powraca
Gajewski "marazm" powraca 20.11.2018, 13:40
Wg wyników wyborów, choć nie tylko z Tomaszowa, ale to Gajewski w PO powraca. 10 tysięcy głosów...
Odsunie kurę. Tak myślę.

Na pewno gdy dowiedział się z komputera, że dostał się zakrzyknął coś w rodzaju Fuck yeah!

Najblisze lata to tarcia między nim a kogucikiem na głowie - czyli Adrianem.

Dobrze, że ci ludzie nie mają jeszcze większości, bo ich zamiłowanie do dobrych trunków, dobrych ubrań, dobrych samochodów jest powszechnie znane.

Tylko czy samorząd biednego miasta jest odpowiednim miejscem do realizacji takich pasji.

Ja czekam na pierwsze zeznania majtkowe tych państwa i dysertacje doktorską Adriana. Już widzę jakie tak będą bzdury przeplatane komunałami. Do tych państwa którzy głosowali na kogucika - daliście zamożnemy chłopakowi kolejne kilka lat wakacji podczas których każdy głupi z palcem w *** doktorat by napisał.

W radzie miasta niczego dobre się po nim nie spodziewam. Po prostu niczego się nie spodziewam, będą zgłaszać jakieś trzeliste uchwały nijak mające się do lokalnej rzeczywistości i zaczepne interpelacje.

W następnej kadencji, bo pewnie dostaną wtedy więkoszość do Tomaszowa wraca marazm.

Smog będzie taki jaki jest i do tego zero inwestycji.

Dno
Dno 20.11.2018, 13:30

Komentarz zablokowany

Stosowanie epitetów

Janek
Janek 20.11.2018, 12:25
Coś sie Pan tak uczepił tej Klatki...redaktorze
nie nadaje się
nie nadaje się 20.11.2018, 13:28
nie nadaje się w ogóle do funkcji publicznej. Dla mnie kura. Brzustów to max możliwości. Ale dzieje się niestety inaczej, nad czym pozostaje nam tylko ubolewać.

Gdy PiS w całej Polsce będzie oddawało władzę, bo kiedyś będzie i nie jest wcale powiedziane, że wybory parlamentarne mają wygrane, to takie kury przyjdą. Zero komeptencji i histeria przy każdym krytycznym zdaniu na jej temat.

Dramat.
Jo
Jo 22.11.2018, 15:32
Kto niby wygra wybory. Upadle PO z kaloszami PSL

Pozostałe