×

Na jakich produktach możesz z łatwością zaoszczędzić?

  • 20.11.2018, 17:59
  • Mariusz Strzepek
Na jakich produktach możesz z łatwością zaoszczędzić?
Oszczędności dają nam komfort i bezpieczeństwo finansowe, czego pragnie każdy z nas. Wtedy niestraszne nam żadne nagłe wydatki i możemy spać spokojnie. Dane z 2018 roku pokazują, że aż 69 procent Polaków ma odłożone pieniądze, a najwięcej - 31 % jest takich co ma odłożone od 1 do 3 miesięcznych pensji.

To rekordowy wynik w historii, z którego możemy być dumni. Zawsze jest jednak miejsce do poprawy, więc eksperci Matchbanker.pl przygotowali dla ciebie listę sposobów, dzięki którym możesz z łatwością zaoszczędzić i zwiększyć swoją, tak zwaną poduszkę finansową.

 

1.Przerzuć się na rower, komunikację miejską lub tzw. car sharing

 

Paliwo w Polsce jest naprawdę drogie, a do tego jazda samochodem pogarsza stan naszego powietrza, który już jest w opłakanym stanie. Mimo, że zima zbliża się nieubłaganie, to ciągle możesz korzystać z roweru. Wystarczy odpowiednie ubranie na cebulkę, kask, ewentualnie koszulka termiczna, czy strój przeciwdeszczowy. Jazda rowerem do pracy rozbudzi cię, poprawi twoją kondycję fizyczną i psychiczną, zaoszczędzisz na paliwie, a do tego dołożysz swoją cegiełkę do poprawienia stanu naszego powietrza.

 

Jeśli jazda rowerem cię nie przekonuje, korzystaj z komunikacji miejskiej. Poza oczywistymi korzyściami, jak oszczędności i pomoc środowisku, będziesz miał też czas na przeczytanie ulubionej książki czy wysłuchanie ebooka. Mimo wszystko nie wyobrażasz sobie zrezygnowania z samochodu? W takim razie załóż konto w serwisie carsharing bądź dodaj ogłoszenie o przejeździe na forum czy portalu społecznościowym i “sprzedaj” miejsca w swoim samochodzie na podróż. To obustronna korzyść, dla ciebie oszczędność i poznanie nowych ludzi, a dla innych wygodny sposób na przemieszczenie się, szczególnie jeśli jeździsz tam, gdzie słabo działa komunikacja miejska. Który z tych sposobów wybierasz na oszczędzanie?

 

2.Chodź na zakupy, kiedy masz realną potrzebę

 

Zapewne zdarza ci się chodzić na zakupy dla przyjemności albo “wpadać” do sklepu czy galerii handlowej po prostu ją mijając. Jeśli chcesz oszczędzać, musisz definitywnie z tym skończyć. Marketing działa na naszą podświadomość, dlatego ciężko wyjść ze sklepu bez zakupów, które pozornie wydają się potrzebne. Natomiast prawda jest taka, że większość spontanicznych zakupów to rzeczy nam zbędne, o których można szybko zapomnieć. Jeśli zakupy to dla ciebie sposób spędzania czasu, zamiast tego, wybierz się na spacer do parku czy pobiegaj, a na pewno wyjdzie ci to na zdrowie i poprawi stan twojego portfela.

 

3.Nie rób zakupów spożywczych, jak jesteś zmęczony czy głodny

 

Badania pokazują, że będąc głodnym czy zmęczonym na zakupach, kupujemy więcej niż potrzebujemy. Zakupy po drodze z pracy to być może coś ci dobrze znanego, ale przez to ryzykujesz dużo większymi wydatkami. Zamiast tego zaplanuj większe zakupy raz w tygodniu i idź do sklepu z listą potrzebnych ci składników. Trzymaj się jej, jak najlepiej potrafisz, może być to niezły trening silnej woli. Dodatkowe mniejsze zakupy rób także z listą, ale unikaj wizyt w sklepach, kiedy doskwiera ci głód.

 

4.Przestań używać chemicznych środków czystości

 

Sklepowe półki uginają się pod ilością detergentów, zapachów i przeróżnych środków czystości. Do tego te wszystkie produkty kosztują niemało. Co więc zrobić, aby mieć nadal czysty dom i móc zaoszczędzić na środkach czystości? Używaj naturalnych, tanich zamienników, takich jak ocet, a ładny zapach stwórz przez świeże kwiaty czy zioła, które możesz hodować w kuchni. Taka zmiana to ponownie korzyść i dla zdrowia i dla kieszeni.

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jakub
Jakub 11.01.2019, 14:43
Ciekawy artykuł. Próbowałem wiele sposobów, aby zacząć oszczędzać i zacząć planować swój budżet. Mojej pensji, czasami nie starcza do końca miesiąca. Spędzam praktycznie całą pensję za kilka tygodni... Czasem nawet korzystam z usługą szybkie pożyczki online na stronie internetowej - https://vebkredit.pl/, aby szybko uzyskać dodatkowe pieniądze do nowej pensji. Różne sposoby oszczędzania dla mnie nieskuteczny. Jedyny sposób, który pomógł mi zacząć choć trochę oszczędzać - to zestawienie wydatków na codzień. To pozwoliło mi zobaczyć, co ja w zasadzie wydaję pieniądze w małe stałe koszty każdego dnia. Za miesiąc wychodzi na to duża kwota.

Pozostałe