I sesja Rady Gminy Ujazd

  • 20.11.2018, 19:56
  • Joanna ztymelska
I sesja Rady Gminy Ujazd
W poniedziałek, 19 listopada 2018 roku, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, w osiedlu Niewiadów odbyła się I sesja Rady Gminy Ujazd kadencji 2018-2023.

Obrady Rady Gminy Ujazd rozpoczął najstarszy wiekiem radny wybrany na tę kadencję i był to Tomasz Białkowski. Wszyscy nowo wybrani radni złożyli ślubowanie i przyszedł czas na wybór w tajnym oddawaniu głosów wybór przewodniczącego Rady Gminy na tę kadencję. Zgłoszonych zostało dwóch kandydatów: przewodniczący poprzedniej kadencji - Piotr Zimny i Grzegorz Wilkowski. Większością głosów wybrany na przewodniczącego został Grzegorz Wilkowski. 

 


Kolejny punkt sesji, to wyznaczenie liczby i wybór zastępców przewodniczącego Rady Gminy. Wybrano dwoje wiceprzewodniczących i zostali nimi: Agnieszka Sitarek i Rafał Wolniewicz. 
Wybrano też członków poszczególnych komisji Rady Gminy Ujazd. 
W czasie I sesji Rady Gminy Ujazd wybrany na najbliższą kadencję wójt Artur Pawlak złożył ślubowanie. 
 

Joanna ztymelska

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Specyficzna społeczność
Specyficzna społeczność 20.11.2018, 21:21
Żal mi ludzi mieszkających w Ujeździe.

Chociaż z drugiej strony to specyficzna mieścina, bardzo hermetycna społeczność.

Mściwi,m pamiętliwi, ucząc się w Tomaoszowie, zawsze wykazujący sobkowatą postwę.

Pamiętam, że gdy trzeba było zrobić cokolwiek społęcznie dla szkoły, zawesze wymigiwali się, że mają ostatni autobus. Mimo, że wielu z nich rodzice podwozili do szkoły i ze wszkoły odbierali.

Miałem grono szkolnych przyjaciół, jak chyba każdy. Nigdy z Ujazdu czy Niewiadowa.

Wedłu mnie wykorzenieni, nastawieni jedynie na piniądz.
Nigdy nie uda się im budować czegoś trwaleszego poza własną rodziną, czegoś do czego potrzebna jest odrobina zaufania.

Lubią powierzchowych fircyków. Adrian Witczak na pewno dostałby tam dużo głosów.

To chyb nie jest obraźliwa opinia?
Przede wszystkim opinia, tak? To należy podkreślić.
Będziemy ukrywać  takie wrażenia? Nawet jeśli to nie znaczy, że one znikną. Były - i to od tylu lat!, no i są.

Dlaczego?
Benek
Benek 5.12.2018, 13:16
Zazdrość przebija przez Twoje słowa. Może chciałeś szpanować i Ci sie nie udało, stąd brak przyjaciół. A od Adriana się odczep. Z tego co wiem facet pracuje na uczelni, robi doktorat i jest lubiany, a ty chyba nie i stąd ta frustracja. Spójrz na siebie z boku i oceń ile znaczysz.
marek
marek 21.11.2018, 10:23
Pracowalem w tym srodowisku kilka lat, moge potwierdzic , ze cos z nmi jest inaczej.
woody
woody 20.11.2018, 22:22
nie pij juz
GG
GG 21.11.2018, 15:10
Ludzie na progu dorosłości. Przychodzi czas gdy przyotowujemy salę do studniówki. Każda klasa wybiera sobie ekpokę w jakim stylu chce mieć swój kącik.

My mamy międzywojnie. Krynoliny, abażury z takich stroświeckich lamp (ale w domach w Tomaszowie czasem na strychach jescze są). Generalnie - dużo roboty. Wszystko robią uczniowie, czasem z pomocą rodziców gdy coś większego trzeba zrobić.

20 osób z Tomaszowa przychodzi dzień w dzień, Niewiadów ...nigdy. Nawet na godzinę.

Nie pij wódy? Nie piję. I to widzę.

Samochody juz były w każdej rodzinie.

Funta kłaków bym za was nie oddał.
tak było
tak było 21.11.2018, 15:45
a) sztucznie wytoworzone osiedle, choć z dłuższą tradycją, to jednak masowo zamieszkałe w PRLu.

b) klasa robotnicza bez jakichkolwiek związków z miejscem w ktorym sie mieszka.

Ja wyczuwam w takich ludziach takie przekonania: że "aaa co sie bede angażował, inwestowal emocjonalnie, skoro moje dzieci - najczesciej przez malzenstwo - beda juz mieszkac gdzieindziej. Skoro mnie, los (a dokładniej włądza ludowa - za co - jako osoba jakoś tam w piętnowanie postkomunizmu zaangażowana - za co władzy ludowej chwała. Bo to było przenoszenie z ulic z rynsztokiem, z kiblem w podwórku do 60-70 metrowych szklanych domów. TAK, TAK, TAK, takiej modernizacji większości społeczeńśtwa Polska nie widziała i najprawdopodobniej za mojego życia nie zobaczy, bo tendencje są odwrotne), ale wracajac do Niewiadowa. To podniesienie standardu życia dawnym wieśniakom, czy plebsowi z obrzeży miast, wywoływało również takie zjawisko, jak tumiwisizm.
Szczególnie w rodzinach niereligijnych.
Skoro nic ode mnie nie zalezy, to nic nie musze robić poza to co muszę :)

Co ciekawe tych ludzi widuje czasem w Tomaszowie, z twarzami na tyle zrytymi życiem, że trudno ich podejrzewć by mieszkali i pracowali w lepszych miejscach. Liczyli, że państwo - tak jak ich rodzicom coś da - a pokazuje figę, a i daje kopniaka, w postaci komornika czasaem.

Oczywiscie nie wszyscy Ujazd / Niewiadów są wsobni, bo miałem stamtrad dobrego kolegę, z ktorym na przyklad jezdzilismy do Piotrkowa (by posiedziec sobie na starowce na dachu kamienicy - on był też z Niewiadowa (nic nikomu sie nie stało, nic nie zniszczylismy posiedzielismy godzine na dachu i wróciliśmy - było to głupie, ale się wydarzało) ale w większości Ujazd / Niewiado taki jest. Zresztą on wypowiadał się w podobnym to nie co ja teraz. Przy nim oczywiscie tak wówczas nie mówiłem, by mu nie robic przykrosci.

Po prostu nie artykułowalo sie wtedy takich pogladow, bo nie znalo sie jeszcze do konca tych ludzi. No ale kilka lat wsponej nauki to jest jakies doswiadczenie.

Inna spawą są wycieczki szkolne, bo tu moze kogoś być nie stać, ale też jak jest wyjazd do Bronisławowa na rowerach, to trudno sie migać gdy trzeba 50 zł zrzucic sie na domek za weekend. No ale dobra, nie poczytujmy im tego za zle.

W każdym razie do końca szkoły, wsobni,

Także dzisiaj jest to dla mnie troche ważne by wiedzieć gdzie ktoś dorastał.
Te lata gdy jest się już świadomym.
Koniec podstawówk do matury.

Jeśli Niewiadów / Ujazd, to jeśli z drugiej strony nie będzie pozytywnego sygnału w pracy czy w jakichś innych okolicznościach, to z mojej strony zero zaangażownia i skrupulatne pilnowanie swoich spraw.

Powodów do agresji nie mam, bo nic mi nikt stamtąd złego nie zrobił. Niech sobie żyją. le zbiórki krwi, łachów na sieroty, złotowek na pozrywane przez wichure dachy, strych ksiażek do jakiejś społęcznej czytelnii - NIE.
szyna kolejowa
szyna kolejowa 26.11.2018, 23:48
przecież większość osób z Niewiadowa/Ujazdu kpi z Tomaszowa. Im bliżej do oddalonej Łodzi niż Tomaszowa. Miasto od dłuższego czasu się stacza... Co rusz słychać w ogólnopolskich mediach jaka patologia mieszka w Tomaszowie, a to pijana matka zostawiła dziecko, a to złodziejstwo etc. Cóż można powiedzieć ( z czym się zgadzam), że nie wszyscy są pijakami ale wszyscy obok nich mieszkają. Przykro patrzeć na miasto, które od czasu wyjścia z komuny nie do dość, że się nie rozwija to jeszcze się zatraca.

Pozostałe