×

Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo!

  • 22.11.2018, 09:53
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo!
Rusza 3 edycja kampanii „Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli 24 listopada, 1, 8 i 15 grudnia 2018 roku na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut. Do wybranych punktów doprowadzi aplikacja Yanosik. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach 2016 i 2017 Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo. Na terenie województwa łódzkiego w działania zaangażowało się 8 stacji kontroli pojazdów /wykaz w załączeniu/. W cztery wymienione soboty każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić światła. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd  z naciskiem na elementy odblaskowe.
Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają  kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności , wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.
21 listopada 2018 roku na jednej z łódzkich stacji kontroli pojazdów zorganizowano brifing prasowy dotyczący inauguracji akcji Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi przedstawili założenia kampanii i zachęcali do bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia.
 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tom...
Tom... 22.11.2018, 21:08
"na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut."
"Na terenie województwa łódzkiego w działania zaangażowało się 8 stacji kontroli pojazdów /wykaz w załączeniu/."
Tylko gdzie jest ten załącznik.
paweł
paweł 23.11.2018, 17:21
znalazłam na stronie yanosika, proszę https://yanosik.pl/dobre-swiat…

Pozostałe