×

Numer 997 zostanie przekierowany na numer 112

  • 22.11.2018, 19:23
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Numer 997 zostanie przekierowany na numer 112
W dniu dzisiejszym tj. 22 listopada 2018 r. na terenie województwa łódzkiego rozpoczął się proces przekierowywania numeru alarmowego Policji 997 na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Numer 997 nadal będzie aktywny, ale zmieni się miejsce odbioru zgłoszenia.

W kwietniu br. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęło proces przenoszenia numerów alarmowych na terenie całego kraju. Zmiana podyktowana jest zintegrowaniem systemu, który umożliwić ma jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb ratowniczych oraz wyeliminowaniu dużej ilości fałszywych zgłoszeń. Ponadto numer 112 jest międzynarodowym jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej.
Dla interesanta nic się nie zmieni, bowiem każda osoba, która będzie potrzebowała pomocy,
takową otrzyma w możliwie najszybszym czasie.
Takie rozwiązanie pozwoli też na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania służb do zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych.
W dniu dzisiejszym tj. 22  na terenie województwa łódzkiego rozpoczął się proces przekierowywania numeru alarmowego, który będzie postępował sukcesywnie. 
 
Uruchomienie przekierowania w powiecie tomaszowskim planowane jest na godzinę 13:00 w dniu 28 listopada 2018 r. 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jogibabu
jogibabu 26.11.2018, 16:20
dzwoniąc pod 112 do łodzi poinformują oni Policę w Tomaszowie M., bo mają oczywiście taki obowiązek, tylko mija czas... i bezcenne sekundy i minuty, gdy sprawca kradzieży się oddala.....EUROPA, np. Holandia i inne kraje , gdzie Komisariaty , /nie Komendy/...pracują do godz. 18..ej
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.11.2018, 21:56
Tylko szkoda, ze dzwoniac w naglym wypadku z Tomaszowa Maz pod 112 - telefonisci polecaja sie rozlaczyc i wybrac 999. Porazka systemu w łódzkim !
logo przy Panfil po zmroku :(
logo przy Panfil po zmroku :( 22.11.2018, 20:41
Przy okazji czy tomaszowski komendant nie mógłby zmienić tego popękanego, okropnie wyglądajacego logo podkleić czymś nowym? To jest usługa za 2 tysiące złotych.

Mamy w miarę nową komendę Policji (wprawdzie gdy byłem tam 10 lat temu, gdy była jeszcze świeższa, to klamka w kiblu została mi ręku gdy próbowałem otworzyć drzwi), no ale jeśli sie nie chodzi to niech przynajmniej neon nie sygnalizuje, że mamy do czynienia z instytucją w której ludzie potrafia upominać się tylko o własne pensje.

W dzień tego nie widać, ale po zapaleniu neonu "POLICJA" wygląda to FATALNIE.

Albo nie zapalać go, albo odnowić.

Dziękuje za przynajmniej uwzględnienie mojego spostrzeżeni.

Ja wiem, większość jest taka, któ©a ma to w ***, część nawet nie zauważa, ale jest też jakaś część społeczeńśtwa. której zależy na ukończeniu studiów, nie tylko ze względu na większe szanse zawodowe, zależy na przeczytaniu ważniejszych książek z literatury europejskiej, takim też przeszkadza reklamówka zaplatana od od kilku lat w konary drzewka przed blokiem i zesrane logo Policji, które powinno symbolizować, trwałość i majestt państwa.

JA TEŻ PŁACĘ PODATKI
Szkoda :(
Szkoda :( 22.11.2018, 20:29
To zła wiadomosc.

Łodziaki niezorientowani w uwarunkowaniach miast odleglych od nich o 50-70 km, w których czesto nie byli nawet raz w życiu, będą decydować co jest zasadne a co nie.

"Dla interesanta nic się nie zmieni, bowiem każda osoba, która będzie potrzebowała pomocy,
takową otrzyma w możliwie najszybszym czasie.
Takie rozwiązanie pozwoli też na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania służb do zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych"

No to już jest interpretacja piszącego / ej ten komunikat, który widać ma problemy z podstawowymi błędami stylistycznymi typu "dzień dzisiejszy"

Zgłaszam często wykroczenia związane z motoryzacją i tłuczeniem butelek przez młodzież gimnazjalną z zamożnych domów która na nasze osiedle nocą w weekendy przychodzi pijana, zakłdając, żę nikt z bloków nie odważy się zatelefonować. Po zgłosazeniach pod 112 nikt nie przyjeżdżał, po zgłoszenia 997 na tomaszowską komendę, zawsze pojawiał się radiowóz.

Pozostałe