Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  • 23.11.2018, 14:48
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jednak o tej porze roku dedykowane są przede wszystkim pieszym

Podczas działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.
Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.
Ważnym aspektem bezpieczeństwa pieszych, szczególnie jesienią i zimą, jest korzystanie z elementów odblaskowych. Zwiększają one kilkukrotnie widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.
Jednak nie zawsze piesi pamiętają o korzystaniu z elementów odblaskowych. Stąd też kierujący muszą być przygotowani na to, że o tej porze roku, zwłaszcza o zmroku, niechronionego uczestnika ruchu można zobaczyć niemal w ostatniej chwili. Powinniśmy zatem jeździć wolniej, uważać w miejscach słabo oświetlonych, zdecydowanie zwalniać przed przejściem dla pieszych.
Z kolei piesi muszą mieć świadomość, że nieprzestrzegając przepisów ruchu drogowego ryzykują własne życie.
 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Madzia
Madzia 25.11.2018, 11:18
ALDI otwierają już w środe a nie w czwartek! Teraz powinna być korekta przystanków MZK na Antoniego aby przy Gastronomiku wysiąść do Aldi i w tymże miejscu zapakować się w autobus ze sprawunkami i odjechać na Warszawską. Inaczej przyjdzie nam z tobołami zmierzać z pół km do najbliższego przystanku.
Otwarcie ALDI już w środę
Otwarcie ALDI już w środę 26.11.2018, 00:26
1. Masz racje, w środę.

2. Gdyby przystanek był przy Gastronomiku to niezły burdel proponujesz. Tam i tak będzie armagedon na początku gdy ludzi będą włączać sie do ruchu z supermarketu w rondo Olimpijczyków.

a) To mnie cieszy, tym razem nie daltego by złorzeczyć kierowcom, nie, ale dlatego, że miejsce będzie uczyć kultury. Chociaż nie wiem czy wpuszczanie kogoś z marketu samemu będąc na rondzie jest legalne, to jednak z ulic podporządkowyanych często już tak się dzieje, a też chyba nie jest legalne. I to jest ładny gest. Nie wartość samochodu, a kultura prowadzenia będzie świadczyc o poziomie właściciela / kierujacego autem. Dobrze.

3. Jeszcze taka kwestia, czy Gastronomik od Aldiego dzieli 100 metrów? Jak to się liczy? Od końca terenu szkoły czy od budynku szkoły?

W ALDI jest będzie jest alkohol, a ustawa wyraźnie mówi w jakiej odległości od szkoły nie może być sprzedawany...

Zamkną wjazd jak w Lidlu przy Warszawskiej?
Nie ma chyba co sie patyczkować, Gdyby inwestorem był prywatny mały tomaszowski sklepikarz a nie duży niemiecki koncern, decyzja zapadłaby jeszcze przed otwarciem

4.Z tymi tobołami i targaniem ich do przystanku - nie nastawiaj się tak, bo w tym markecie nie dostaniesz niczego, czego w Tomaszowie by już nie było. Ceny wszystkich produktów codziennego użytku są wyższe od Lidla a tym bardziej Biedronki, więc jeśli nie jesteś domatycznyną fanką ALDIego, to żadnych podowód by taragać toboły z niego do przystanku mieć nie bdziesz.

a) gdyby można było pomarzyć tylko jako klient to w Tomaszowie powiniśmy marzyć o Simply (trudniej już o Auchan, bo oni nie inwestują poza największymi miastami czy chociaż aglomeracjami. A Auchan jest większy ma dużo elektroniki, której ceny bardzo często ścinają o 50% A jeśli coś nie schodzi przez pół roku to i 75% Elektroniki, sprzęt RTV/AGD, rowery i akcesria do nich, duży dział szkoła/akcesoria biurowe, dużo odzieży. W sumie każdy asortyment). A Sipmly (to jest w sumie submarka Auchan, no ale torche inaczej zarządzana pod względem właśnie arotymentu), Simply jest w Rawie Mazowieckiej. Więc większy Tomaszów na pewno też biorą pod uwagę.

Na pieszo z większości Rawy dość trudno dojść, no ale jest. To jest sklep w którym za 4 dychy można nakupić jedzenia na cały tydzie. Kilogram słoniny kupiłem kiedyś za ... nikt nie uwierzy pewnie, ale to prawda, za ...4 zł. Była dość mroźna zima, ja to pokroiłem na paski i z zamrażarki wyciagałem przez następne kilka miesięcy. Zdrowy wiejski tłuszcz, który pozwalał mi - mimo generalnie niezdrowego trybu życia - jeździć dzień w dzień rowerem do oddalonej o 10 km pracy. Dobrze po tej słoninie się czułem.


Auchan czy Simply - to jest jedyny market w którym kostkę (100 g nie 90, czy nawet 70 jak robi Nivea, 100 g!), mydła można kupić za ...75 groszy. Przez kilka lat obserwuję cenę mydła w Auchan i Simply i to jest 75 groszy. Zwykłego, nie że jakiegoś śmierdzącego, czy bardzo wysuszajacego mydła. Stu gramowa kostka.

ALDI w porównaniu z Auchan / Simply to jest luksosowy butik. Szkoda, że tylko pod względem cen. Obym się mylił, ale zobaczymy jakie będą Wasze wrażenia po "załatwianiu" reklamacji za jakiś produkt z oferty non-food. Ja mam bardzo złe. Już tam wcześniej w komentarzach wspominałem.
maniek
maniek 25.11.2018, 21:42
wg mapy google od Aldi do przystanku Głowackiego/Antoniego jest 180 metrów
Michał
Michał 26.11.2018, 07:45
może i jest te 180 metrów od Aldi ale od przystanku przy Parku Rodego jest do Aldi 640 metrów a od przystanku Antoniego przy Dino do Aldi jest około 500 metrów, powinien być przywrócony przystanek naprzeciwko byłego Tośka, np; ,,na żądanie" i byłoby to duże udogodnienie dla przyjeżdzających klientów Aldi z odległych dzielnic Tomaszowa
Czekając na Aldi w Tomaszowie
Czekając na Aldi w Tomaszowie 25.11.2018, 04:54
Za 9 zl wczoraj subskrybowałem miesięczny dostęp do jednego z największych polskich dzienników... (w ramach promocj zwanej "czarnym piątkiem") Po tym jak wyskakuje mi reklama tej subskrybcji jeszcze dziś - w niedziele - waham, biję z myślami, czy jednak nie założyć drugiego konta tam i nie wykupić dłuższego - kwartalnego dostepu za 15 zł....

Ty mi pasek na nogę za 15 zeta każesz kupować, by mnie ktoś nie zabił gdy wysiądę z autobusu by dojść do domu przez kawałek ulicy...

To jest normalne? No dla mnie nie.

PO KRÓTCE:
15 zł

i albo:

kwartał (78 bitych dni, odejmując niedziele, gdy dziennik nie wychodzi), tekstów, czesto mi odległych światopoglądowo, ale też informacyjne są, poza tym to, że z czymś się nie zgadzasz, nie znaczy, że nie powinieś tego poznać. Aktualizowana gazeta, niezależnie od linii redakcyjnej jest bardzo ok.

albo:

pasek odblaskowy na nogę, który rozpruwa się czasem po miesiącu....

Gdybyś mógł to byś jeszcze mnie zmusił do takiego migającego. Już coś takiego kupiłem sobie. Nie z budki "Wszystko za 1 zł" tak jak teraz sobie kupuje. Kupiłem markowy amerykańskiej firmy 3M (łojojojojojoj ile było gadania jakie to będzie dobre! Myślałem, że się zesra ten co mi to zachwalał), po roku bateria zasilajaca ten syf zamokła, tzn elektronika to obsługująca, po zakupie nowej baterii (ten sam modem! I też nie tania. Teraz baterie kupuje też w budce na ryneczki, i mam po 12 bateri w kartoniku, różne wymiary, zwykle działaja tyle samo co te markowe), i całe markowe migadało nie chce działąć.

Wyczuwam, wyczuwam tę mentalność. Drogie - znaczy dobre. Niemieckie znaczy solidne, kto nie ma ten ze swoje winy. Tak tak.

Patrzę na niemiecki market Aldi - zapowiadali, że jesienią otworzą, jest listopad to nadal wprawdzie kalenarzowo jesień, ale jednak każdy myślał, że jak Nimecy zapowiadali, że jesienią, to będzie we wrześniu, max w połowie października. I do dziś to nie jest otwarte.

A znając te warszawskie trzy markety Aldiego to zobaczycie jakie będziecie mieli ceny :) Ludzie myślą, że to będzie drugi LIDL gdzie od czasu do czasu można kupić przyzwoitego smartofna za 139 zł, czy tak jak teraz power bank za 4 złote. W ALDI nic z tego nie będzie.
To jest konkurent LIDLa ale w Niemczech. W Polsce ma kompletnie inną politykę. Bardzo zachowawczą i klientów traktującą z buta (w Lidlu reklamacje przy rzeczch do dwóch stówek załtwia Ci menager na sklepie. Jeśli jest coś oczywistego, nie że chcesz wyłudzić pieniądze. Tutaj odsyła Ci do pokorespondowania z centralą polskiego oddziału :)) 60 dałem, drugie 6 dych, albo i więcej będę musiał przeznaczyć wysłykę im tego czegoś. Standardem w Polsce już jest, że tam gdzie kupiłeś, tam zwracasz w przypadku jakieś wady. Ale nie w ALDI)

Także czekamy, w czwartek otwarcie ALDI Tomaszów.
kierowca
kierowca 24.11.2018, 10:28
Wielu liczy na COŚ darmowego, a jak nie dają, to nie będę nosił i już. No super podejście, tym bardziej patrząc na koszt takiego odblasku nie przekraczający 10 czy 15 złotych. Ktoś komu zależy na bezpieczeństwie sam już dawno kupił swojemu dziecku czy sobie odblaski czy kamizelkę odblaskową jeśli porusza się poza terenem zabudowanym.
APEL DO ORANGE
APEL DO ORANGE 25.11.2018, 04:21
Skoro kosztują tak mało (chociaż 15 zł za pasek na max jeden sezon - wiem bo noszę, to jest moim zdaniem stanowczo za dużo, ja kukuje w budce na osiedlowym targowisku "Wszystko za 1 zł" właśnie za złotówkę), ale skoro uważasz, że 10-15 zł to tak mało to operatora który powstał z naszych podatków spokojnie na to stać.

Ludzi różnie. Tu 15 zł, tam 15. Właściwa maska antysmogowa kosztuje 5 dych, filtry do niej 15 za komplet (trzy sztuki, ale osobno po jednym nie kupisz)

Zawsze to jest kwestia wyboru z czego rezygnujesz a z czego nie.

Bezpieczna droga do domu to podstawa, którą państwo ma obowiazek zapewnić. Jeśli tego nie zapewnia, sens jego istnienia zaczyna być wątpliwy.

I tak apeluje o bardzo mało. Miasto powinno być wyłączone z ruchu prywatnych samochodów i motocyklów. A pojazdy dopuszczane do ruchu nie powinny mieć technicznej możliwości rozpędzania się do ponad 100 km/h. Jeśli kiedys da się to załątwić elektroniką to w terenie zabudowanym ta bariera preðkości (podkreślam techniczna), powinna w terenie zabudowanym obniżać się do 60 km / h.

GPS lokalizuje Cię w mieście, samochód sam sie blokuje do 60tki. Mam wrażenie, że nie jest to już dziś problemem. Auta w środku mówią, same sie parkują, Tesla, Google pracują już nad pojazdami bez kierowcy, więc co to jest taki lokalizator w aucie?

Ja tylko proszę niepolską, państwową, firmę francuską - Orange o 6 milionów odblasków. To byłaby rekalma marki, którą ludzie pamießali by latami.
Apel do Orange
Apel do Orange 23.11.2018, 21:01
Za Portalem Samorządowym:

"W końcu 2014 roku ludność Polski liczyła 38 mln 479 tys. mieszkańców, w tym 6 mln 943 tys. – to dzieci i młodzież w wieku 0-17 lat, które stanowiły nieco ponad 18 proc. ogółu - wynika z danych GUS opublikowanych z okazji Dnia Dziecka"

Wstyd, że żadna duża ogołnopolska firma nie należąca do Skarbu Państw, nie wyprodukuje tych 6 mln odblasków na nogę dla takich dzieciaków. Ich noszenie, również w terenie zabudowanym powinno być obowiazkowe.

Kilka lat temu takie zwijane paski wyprodukował Orange, można było dostać to przez kilka dni w ich salonie.

Myślę, że moralnym obowiązkiej tej firmy - po tym jak publiczna Telekomunikcja Polska (której infrastrukture przez lata budowano z podatków naszych biednych rodziców - bo jakimi po wojnie byli ludzie mieszkający w Polsce? Bogatymi? W kraju który został zmuszony do odrzucenia planu Marshallla?), moralnyną powinnością Orange Polska jest wyprodukowanie odblasków na nogi przynajmniej w ilości tych 6 milionów - tyle ile jest dzieci w Polsce.

Apeluje o to do Orange Polska (czyli France Telecom)


Pozostałe