Nowa droga mogłaby rozwiązać problem

  • 30.11.2017, 09:43
Nowa droga mogłaby rozwiązać problem
Na swoim Facebookowym profilu Jacek Kowalewski prezypomina koncepcję rozwiązań komunikacyjnych w okolicach ulicy Strzeleckiej, jaka powstała przed kilkunastoma laty. Warto się z nią zapoznać /a może do niej powrócić/ chociażby w kontekście nowego obiektu sportowego. Niedawno ZdiUM w Tomaszowie Mazowieckim wystąpił do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Tomaszowskim z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu na ulicy Strzeleckiej, od skrzyżowania z ulicą Mazowiecką aż do parkingu przy ulicy PCK i to po obu stronach tego ciągu komunikacyjnego. Komisja wyraziła zgodę, jednak modyfikując zaproponowane zmiany jedynie do prawej strony /tam gdzie istnieje obecnie chodnik/ oraz przesuwając strefę zakazu parkowania za wjazd na osiedle obok bunkra Ragenblau.

Zgodnie z zapowiedziami medialnymi niebawem mają być budowane dwa ronda. Jedno na skrzyżowaniu św. Antoniego/Mazowiecka/Sikorskiego, drugie, Mazowiecka/Strzelecka. Czy nie należałoby rozważyć dodatkowego - głównego dojazdu go Hali Lodowej przy ul.Strzeleckiej. Ta ulica jest jednak wąskim gardłem na odcinku od Mazowieckiej do końca garaży (Biedronka po remoncie) i nie ma możliwości jej poszerzenia na tym odcinku. Dla ruchu lokalnego jest może wystarczająca, ale na etapie różnego rodzaju imprez sportowych i kulturalnych to już okropny ścisk.

 

Poniżej koncepcja nowej drogi publicznej z rondem, przebicie do ul. ul. PCK i Nowy Port z terenami parkingowymi. Ulica którą już widziałem oczyma wyobraźni /bo nigdy jej nie tracę/ w roku 2001 po wystawie pracy dyplomowej na Wydziale Architektury i Budownictwa PŁ, tomaszowianek związanej z przebudową i zadaszeniem toru lodowego i budowy aqua parku na "błoniach tomaszowskich". Ulice Wodna i Ściegiennego tylko dla ruchu lokalnego. Do dyskusji i rozważenia lokalnej władzy

 

- pisze Jacek Kowalewski 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zbunkrowany
zbunkrowany 1.12.2017, 10:46
małe sprostowanie - Regelbau a nie Regenblau
Kasia
Kasia 1.12.2017, 09:22
Rondo to najlepszy sposób na rozładowanie korków. Tyle tylko, że RONDO, a nie rondusio - małe, ciasne bez zjazdów. Rondo, które zostanie dopilnowane przez urzędaska, a nie tylko zlecone projektantowi, który wiedząc, że nikt go nie sprawdza idzie na łatwiznę. To nie wina kierowców, że tomaszowskie ronda są beznadziejne. Wysokie wyspy przez które nic nie widać, pas na którym mieści się 1 i 1/3 auta. Skierniewickie ronda to zupełnie inna bajka...
Tomaszowian
Tomaszowian 30.11.2017, 23:18
Może najpierw niech powstanie hala do siatkówki. Duży kompleks sportowy na poziomie międzynarodowym wymusi na kolejnych władzach budowę infrastruktury.

Gdyby plany Kowalewskiego brać na poważnie, to znowu powstaną kosztowne drogi prowadzące donikąd.
Ignac
Ignac 1.12.2017, 09:31
Jak to droga prowadząca do nikąd??? na Białobrzegi będziemy zasuwać przez Antoniego i Nowy Port omijając tym samym zrujnowaną Mireckiego.
A co chcesz od tych planów???
A co chcesz od tych planów??? 1.12.2017, 08:14
do tej twojej wymarzonej hali też trzeba będzie jakoś dojechać... A nie razi cie przypadkiem że ulica Nowy Port /ładna nawet/ urywa się jakoś tak przy Mosirze bez większego sensu zamiast biec dalej do Antoniego???
kibic
kibic 1.12.2017, 07:20
W Tomaszowie siatkówka jest mało nagłośniona, ludzie nawet nie wiedzą że mamy ambitny I-ligowy zespół piłki siatkowej. Może nowa hala do gry siatkowej zmieniłaby ten stan. A i proponowana droga byłaby często uczęszczana...
@
@ 30.11.2017, 15:10
Rondo przy ul. św. Antoniego, Mazowiecka i Sikorskiego było już rozpatrywane ok. 3 lata temu. W tym miejscu jest bardzo dużo miejsca na duże rondo, które bardzo upłynni przejazd (szczególnie w godzinach szczytu przejazdy do i z pracy oraz innych porach). Ul. św. Antoniego jest jedną z głównych tras przelotowych w kierunku zalewu.
Faktycznie wyjazd z ul. Mazowieckiej jest bardzo ciężki i problematyczny, a wyjazd z ul. Sikorskiego (jedyny wyjazd z tej ślepej, osiedlowej ulicy) graniczy z cudem i wygrana w lotto.
gość
gość 30.11.2017, 16:44
Kiedyś nawet planowano przerzucić nowy most przez Pilicę na wysokości MOSiRu i co z tego, teraz mamy długi za tor lodowy do spłacenia na długie długie lata. Żyjmy w realu czeka nas zero inwestycji.
sceptyk
sceptyk 30.11.2017, 15:03
>W poważnych kręgach towarzyskich mówi się też o Termach Brzustowskich< I co z tego? kto to sfinansuje? gąwędzić to sobie można przy kawce tylko trudniej to przemienić w realia.
młody
młody 1.12.2017, 11:30
Jak będzie budżet obywatelski to ludzie zagłosują na Termy Brzustowskie i ujrzymy je w realu. Trzeba optymistycznie patrzeć przyszłość a nie tylko mamrotać.
starszy i mądrzejszy
starszy i mądrzejszy 1.12.2017, 15:54
Chłopcze! pożyjemy to zobaczymy ale ja cienko to widzę, tomaszowski lud raczej jest opieszały do tego rodzaju rekreacji. Ooo, gdyby tam postawili hipermarket z giga promocjami, to nieskończone tłumy waliłyby ze wszystkich stron. Ot taka rzeczywistość.
multi99
multi99 30.11.2017, 13:23
Po co w Tomasowie kolejne ronda jak nasi kierowcy nie potrafią po nich jeżdzić ??? hmm wczoraj byłem w SKIERNIEWICACH i tam obserwowałem przez jakis czas rondo koło CASTORAMY i auto z L kilkanaście razy wyjeżdzało zawracało i wracało na to rondo i uczono kursanta jak należy wjeżdzać i poruszać się po rondzie .... A u nas czego ucza ??????
Tymoteuszka
Tymoteuszka 30.11.2017, 12:54
Pomysł jak najbardziej ciekawy.
Jestem za tym, aby powstawały ronda, które spowalniają a jednocześnie upłynniają ruch. Tak samo potrzebny jest większy parking przy Arenie, może piętrowy?
Ale, czy nie lepiej byłoby zbudować np. 2 duże parkingi na przedmieściach miasta typu "Parkuj i jedź"? Kierowca auta zaparkowałby na nim, po czym przesiadłby się do nowego autobusu MZK, kupił bilet np. całodzienny, bądź weekendowy (osoba przyjezdna/turysta) i poruszał się autobusem po całym mieście niżeli swoim autem?
czytelniczka
czytelniczka 30.11.2017, 12:36
Na foto jest Akwapark, to marzenie tysięcy tomaszowian, kiedyś obiecał prezydent Kukliński i wtedy nie wypaliło. W poważnych kręgach towarzyskich mówi się też o Termach Brzustowskich, oby to kiedyś wszystko się spełniło.
♥
30.11.2017, 12:19
Czy to nie jest przesadą, że chcecie rozwiązać ten problem tylko za pomocą rond?
Jeszcze rok, dwa, a na każdym skrzyżowaniu pojawią się ronda ozdobione chwastami.
Potwierdzam wpis "byłego policjanta", że instalacja sygnalizacji świetlnej rozwiązała by sprawę.
Bzdura !!!
Bzdura !!! 30.11.2017, 16:39
sygnalizacja na skrzyżowaniu Antoniego i ówczesna Oskara Lange już była i wcale nie było lepiej. W tej chwili problemem są tylko przejścia dla pieszych w za małej odległości od ronda
Były policjant
Były policjant 30.11.2017, 11:37
Rondo i rondo tylko przytoczę fakt ze w tomaszowie chyba najwiecej rond i nie dają rady bo i tak sie korkują a większość kierowców i tak z nich nie potrafi korzystać, może zamiast tych beznadziejnych i drogich rond zrobić porządna sygnalizacje z czujnikami pojazdów i będzie super i bezpiecznie !!! Dojdą do tego kamerki w HD lub 4k i dodowtkowe dochody do urzędu miasta z mandatów kto rozmawiał przez komórkę a kto na czerwonym poszedł
Ronda korkują sie
Ronda korkują sie 30.11.2017, 16:36
ponieważ w za małej odległości od nich zlokalizowano przejścia dla pieszych.W związku z czym wystarczy że na jedno z nich wejdzie pieszy i już ruch zamiera na chwilę na całym rondzie. Wystarczy przyjrzeć się temu między piętnastą i siedemnasta dla przykładu na rondzie Olimpijczyków.
kierowca
kierowca 30.11.2017, 12:55
mądre słowa bo i nawet patronów już brak do ich nazwania, sygnalizacja świetlna jest tańsza i skuteczniejsza
Magna
Magna 30.11.2017, 22:34
A co wiesz o profesorze Wiesławie Nowińskim ,ur. 24 VII 1953 r w Tomaszowie Maz ?
No nie
No nie 30.11.2017, 16:43
żyjący kaczor jeszcze nie ma ronda... a może i Macierewicza uhonorować ??? wszak często lansuje się u kawalerzystów w naszym grajdole ???!!!
Przemek
Przemek 30.11.2017, 12:48
Mimo że ilość rond w naszym mieście rośnie, to jest zauważalna poprawa w kilka krytycznych punktach. Wystarczy przypomnieć sobie skrzyżowania Legionów-Farbiarska. Wyjechać od strony rynku z Farbiarskiej w lewo w Legionów graniczyło z cudem, zwłaszcza w soboty. Odkąd jest rondo, wszystko przebiega znacznie sprawniej. Faktem jest, że wiele ludzi nie potrafi jeszcze korzystać z rond lub nie posiada tej "finezji", przez co się korkują.
Posiadamy chyba dwa ronda, które lubią się zakorkować - Rondo im. Dmowskiego (korkuje się od Nowowiejskiej) oraz Rondo Olimpijczyków (a tu korki od Antoniego). A dodatkowe rondo na skrzyżowaniu Mazowiecka-Strzelecka jest znakomitym pomysłem, bo ilekroć tam przejeżdżam, to zawsze ktoś wymusza ze Strzeleckiej bądź przechodnie wchodzą na pasy + słaba widoczność od strony Strzeleckiej..
Marek
Marek 30.11.2017, 11:11
Dobry pomysł, niech teraz pochwyci go prezydent Witko. A mieszkańcy Brzustówki w końcu odetchną i nie będą przekierowywać turystów do Areny Lodowej.
xmen
xmen 30.11.2017, 12:33
a coś się odbywa na tej arenie ???
lodowisko jest dostępne dla mieszkańców ???
Gość
Gość 30.11.2017, 10:53
Więcej rond, więcej rond. Niech nasze miasto rondami stoi. Taka nowoczesna wizytówka, miasto z samymi rondami :)

Pozostałe