Świetna gra Skonecznego na Mistrzostwach Polski

  • 30.11.2017, 07:56
  • Sport.TM
Świetna gra Skonecznego na Mistrzostwach Polski
W Kielcach trwają bilardowe Mistrzostwa Polski. Po wtorkowym sukcesie w postaci brązowego medalu Mariusza Skonecznego, liczyliśmy na kolejne emocje związane z występami naszych zawodników. Ci w odmianie 10-bil rywalizowali ze zmiennym szczęściem.

10- bil (Panowie):

Mariusz Skoneczny i Piotr Ostrowski odmianę 10-bil rozpoczęli od awansu do kolejnej fazy mistrzostw. W pierwszej rundzie Piotrek pokonał 7:4 Arkadiusz Giernalczyka, Skoneczny natomiast walczyć nie musiał, gdyż zawodnik z Tomaszowa trafił na „wolny los”.

 

W rundzie drugiej Ostrowski skrzyżował kije z reprezentantem gospodarzy Bartoszem Rozwadowskim. Tomaszowianin po dość wyrównanej walce uległ rywalowi 5:7 i wylądował po lewej stronie drabinki turniejowej oznaczającej baraże.

 

W swoim pierwszym pojedynku (2 runda) rozegranym przy stole Skoneczny odprawił z kwitkiem 16- letniego Arkadiusza Brzękowskiego.

 

W trzeciej rundzie Mariusz Skoneczny zmierzył się z Bartoszem Czapskim. Tomaszowianin wygrał 7:2 i pewnym krokiem awansował do najlepszej szesnastki.

 

Ostrowski o swoją przepustkę musiał powalczyć nieco okrężną drogą. W drugiej rundzie dla przegranych bilardzista Lipiński Dachy pokonał 7:3 Jerzego Regieli.

 

W rundzie trzeciej dla przegranych Piotrek rywalizował z mało znanym bilardzistą Tomaszem Gutkowskim. Niespodzianki nie było i Ostrowski zakończył pojedynek wygraną 7:2.

 

3 zwycięstwa i porażka – tak wyglądał bilans Ostrowskiego przed ostatnią potyczką barażową. Niestety Tomaszowianina zatrzymał doświadczony Hubert Łopotko. Przegrana 4:7 zakończyła przygodę Piotra Ostrowskiego z odmianą 10-bil.

 

Łopotko nie pograł długo i w 1/8 rozgrywek odpadł po rywalizacji z Radosławem Babicą, którym był potencjalnym rywalem dla Mariusza Skonecznego w fazie ćwierćfinałowej.

 

Babica nie musiał długo czekać na Skonecznego. Tomaszowianin po raz kolejny zaprezentował się świetnie i z wygraną 7:3 nad Robertem Pasternakiem awansował do kolejnej rundy.

 

Pojedynek Babicy ze Skonecznym także nie trwał długo. Mariusz w tym czempionacie prezentuje doskonała formę. Wygrana 7:3 zapewniła „Mańkowi” awans do półfinału, a tym samym przynajmniej medal brązowy.

 

 

W półfinale Mariusz Skoneczny zmierzył się z Konradem Juszczyszynem. Skoneczny tempa nie zwolnił i rywala odprawił po 11 partiach. Wygrana 7:4 zapewniła Tomaszowianinowi finał. W drugiej z par Karol Skowerski pokonał Wojtka Szewczyka 7:6.

 

Dla Skowerskiego finał w odmianie 10-bil, był drugim w tym mistrzostwach. W „ósemkach” zawodnik przegrał z Tomkiem Kapłanem. Dla Skonecznego była to pierwsza okazją do pokazania się w bezpośrednim meczu o złoty medal.

 

Całą wojnę nerwów wygrał Karol Skowerski, bilardzista klubu Nosan Kielce pokonała Tomaszowianina 7:4.

 

 

10 – bil (PANIE):

W rywalizacji pań możemy oglądać Kingę Pietrzak. Tomaszowianka w odmianie 8-bil była blisko półfinałów.

 

W pierwszej rundzie Kinga uległa brązowej medalistce z odmiany 8-bil Weronice Karwik 4:5. W pierwszej rundzie dla przegranych Tomaszowianka trafiła na „wolny los”. W rundzie drugiej Pietrzak uległa Magdalenie Tatarkiewicz 1:5 i tym samym udział naszej bilardzistki w turnieju dobiegł końca.

 

W finale zmierzyły się Katarzyna Wesołowska, oraz Monika Ząbek. Złoto wygrała pierwsza z wymienionych bilardziestek (5:2). Brąz zdobyły: złota medalistka z odmiany ósemek Oliwia Czupryńska, oraz Magdalena Tatarkiewicz.

 

 

W czwartek panowie i panie rozpoczną rywalizację w odmianie „9-bil”.

Sport.TM
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe