Tomaszowscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży

  • 25.11.2018, 16:47 (aktualizacja 25.11.2018 19:07)
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży
Policjanci wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn bezpośrednio po kradzieży jakiej dokonali na terenie jednego z tomaszowskich domów handlowych. Łupem rabusiów padła galanteria skórzana, odzież i perfumy renomowanej marki o wartości ponad 6 tysięcy złotych. Policjanci odzysjali również skradziony towar, który wróci do prawowitego właściciela. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie amatorów cudzej własności zadecyduje sąd.

Szybka reakcja policjantów wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy doprowadziła do zatrzymania dwóch mieszkańców Tomaszowa Maz. w wieku 24 i 25 lat, którzy dokonali zuchwałej kradzieży. 22 listopada 2018 roku, kryminalni otrzymali informację, iż w jednym z domów handlowych doszło do kradzieży. Policjanci natychmiast pojechali w ustalone miejsce popełnienia przestępstwa gdzie w rozmowie z personelem boksu handlowego ustalili, iż dwóch mężczyzn, nie bacząc na obsługę stoiska oraz klientów, dokonało kradzieży pudeł z odzieżą, galanterią i perfum renomowanej marki o łącznej wartości blisko 6,300 złotych. Ustalili również, iż mężczyźni uciekli ze skradzionym samochodem.

 

Z tą wiedzą rozpoczęli ,,przeczesywanie” miasta w poszukiwaniu rabusiów. Na terenie jednej z ulic w ścisłym centrum miasta, zauważyli osobowego opla, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Mając przypuszczenia, iż osoby te mogą mieć związek z opisanym zdarzeniem, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. I tym razem doświadczeniem zawodowe i intuicja nie zawiodły policjantów, bowiem w trakcie kontroli na tylnym siedzeniu pojazdu znaleźli ukryty pod kocem skradziony chwilę wcześniej towar.

 

Policjanci zatrzymali sprawców i doprowadzili do komendy gdzie przedstawili im zarzuty. Amatorom cudzej własności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za swój czyn będą odpowiadali przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Odzyskany towar trafi do prawowitego właściciela.  

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mumin
Mumin 21.12.2018, 09:24
Kocur zawsze dobre pomysły ma.
WuPe
WuPe 25.11.2018, 23:03
Poważnie? Tacy debile? Nie chce mi się wierzyć... Może po prostu to bezdomni, którzy chcieli przeczekać zimę w cieple krat?
Czy w Polsce jest już "podklasa"?
Czy w Polsce jest już "podklasa"? 26.11.2018, 03:44
Nie pierwsza kradzież na rympał w tym roku. Również nie potrafie tego zrozumieć.

Albo to co stało się w okolicach Granicznej jakoś z miesiać temu, gdy koleś zaatakował siekierą babkę by jej zabrać trebkę...

Kilka dni temu oglądałęm reportaż chyba na TTV tym kanale TVNu, takim bardziej kontrowersyjnym, o chłopaku z którym dziennikarka spędziła cała przepustkę z więzienia. Spkojny, dobrze wygladający koleś, który spokojnie - powtarzam z wygladu - mógłby pracować w oddziale jakiegoś banku czy czymś takim biurowym. Gładziutki, ogolony, o przyjemnej fizjonomi.

Jakoś coś sobie pisałem wtedy przy komputerze i tylko zerkałem na telewizor. Odłożyłem wszystko, gdy zaczął opowiadać za co siedzi. Spodobał mu się telefon, kolesia którego zupełnie nie znał, a ten nieszczęśnik przechodził akurat ulicą przy której ten oprawca mieszkał. Oprwca pobiegł do domu, po siekierę i w parku, prosto twarz uderzył tego od telefonu...

Opowiadał jeszcze, że potem z akt sprawy dowiedział się, że tamten uderzony po dojściu do domu, miał na tyle zmasakrowaną twarz, że ojciec otwierajac mu drzwi nie wiedział kto to to jest. Dopiero po ubraniach poznał...

Potem z dalejszej części materiału wiem, że ibrat siedzi, a drugi - starszy jest w Niemczech - po tym jak w Polsce odsiedział swoje.

Za co? Wszyscy za rozboje.

Głowny bohater materiału jeszce na koniec prosi ekpię tych dziennikarzy, by zatrzymali auto przed spożywczakiem, bo on chce kupić jakieś lepsaze jedzenie dla brata do paki...:)

Przyjemny, nieagresywny chłopak. Naprawdę.

Telefon za 1000 zł... U tego od nas z Granicznej, torebka babki która wraca do domu...

Na ile liczył w czasach powszechnego płacenia kartą? 50 zł? 100?

W jakimś świecie i obok kogo żyjemy? Czy to sie nie rozwarstwia na tyle, że jednych za chwilę będzie stać na wycieczkę w kosmos, a drugi nie będzie umiał czytać i pisać.... W tym samym, europejskim kraju!

Oczywiście, trudno na konkretnych kilku przypadkach wyciaŋać jakieś ogólne wnioski, ale może jest tak, że pod powierzchnią ogólnego dobrostanu, niektórzy na formum Naszego Tomaszowa, lubują sie w opisywaniu jak to nabite są Biedronki i jak to ludzie wychodzą z nich z "kopiasto naładowanymi wózkami" jakie to samochody zaczyna się spotykać w Tomaszowie (bo są i całkiem nowe Porsche Cayenne - te takie niby terenowe. SUV... Sam widziałem na tomaszowskich numerach. To jest samochód wartości 45 metrowego mieszkania na Niebrowie).., może pod tym wszystkim dochodzi do przemian w naszym społęczeńśtwie, które w socjologii opisuje się jako podklasa.

Zaczyna to być wartswa społeczna jeśli nabiera charakteru masowego. A nabiera? No ja nie wiem.

W PRLu był to wąziutki margines i zawsze jakoś instycjonalizowany - w osrodkach leczenia, później od lat 70tych odwykowych. Kto chciał dach nad głową dostawał. Ludzie mieli się od czaego odbić przede wszystkim dlatego, że mieli mieszkania. Dewastowane, obskurne, w gettach jakie
na przykład na Pomorzu w poniemieckich miastach organizowano im w zabytkowych kamienicach w cenrrach miast (patrz: Słupsk i zamieszki związane ze śmiercią małego kibica Czai) Władze chciały wymieszać klasy licząc na łatwiejsze wyciaganie tych z nizin), były to różne mieszkania, z kiblami na zewnatrz, czy wspólnymi na korytarzy ale były.

Teraz jest albo unosisz się na powierzchni, albo od razu się topisz.

Wszystko wskazuje na to, że ci rabusie z rzeczywistością mieli kontakt jedynie przez facebooka w komórce (bańka medialna wewnatrz własnego środowiska), i ogólnodostępnymi kanałami telewizyjnymi, ktore teraz by mieć też trzeba coś wiedizeć, bo bez antenty cyfrowej i dekodera niczego w telewizorze nie zobaczysz.

Inaczej tak głupiego "napadu" na razie wytłumaczyć sobie nie potrafię.

Praca fizyczna wydaje sie być dostępna jak nigdy wcześniej. Można wyjechać, żyć sobie z dnia na dzień całkiem przyjemnie na tym poziomie mentalnym w Niemczech czy nadak w UK...

A jednak co jakiś czas a to rabunek z siekierą, wjazd po ubrania za 6 tysi jak po kury do kurnika.


Z różnych perspektyw - czy to naukowca od spraw społecznych, czy demagogów uwozących tłumy, są to czasy chyba najciekawsze do końca wojny.

Dla zwykłego człowieka, coraz barzdiej niebezpieczne.

Społeczeńśtwo zaczyna wrzeć. Na razie pod pokrywą, ale to już jest odczuwalne.

Ja się boję.

Wikipedia: Zamieszki w Słupsku (1998)

Moim zdaniem to bardzo dobry przykład na erupcję konfliktu KLASOWEGO, w Polsce. Na szczęście jeden z nieliczicnych dość łatwy do sklasyfikowania, ale przecież czym są środowiska kibolskie? Czy bardziej ekstremistyczne subkultury zwiazane ze światopoglądem a rekrutujące członków przede wszystkim z klas ludowych? Ale Słupsk z 1998 roku jest "najlepszym" przykładem. W Polsce, Bo Frncje możemy obserować na żywo. Tzn ten kto szuka sam, bo TVN nie pokazuje, ale daje trochę TVP Info, no i sieć.

Zaczynają sie mroczne, niebezpieczne czasy. Bardzo chcę się mylić. Bardzo.

Wikipedia: Underclass (po polsku i dłuższy artykuł po angielsku)
NIa
NIa 12.01.2019, 00:48
Proponuję komentatorówi* by się starać o posadę psychologa kryminalnego.

Pozostałe