PŚJ - 1 DZIEŃ: Brązowy medal Polek z KS Pilica

  • 26.11.2018, 18:56
  • Bartłomiej Grzywacz
PŚJ - 1 DZIEŃ: Brązowy medal Polek z KS Pilica
24, oraz 25 listopada w Lodowej Arenie odbyły się zawody Pucharu Świata juniorów. Pierwszy dzień zawodów zakończyliśmy z jednym medalem.

1000 metrów (K)

Festiwal łyżwiarski w Tomaszowie rozpoczęły zawodniczki startujące na dystansie 1000 metrów. Pierwszą konkurencję mistrzostw zdominowały Holenderki, które zajęły dwa pierwsze miejsca. Złoto zawisło na szyi Femke Kok, drugie miejsce wywalczyła Robin Groot. Na najniższym stopniu podium Rosjanka Kristina Silaeva. Polki nie rozpoczęły mistrzostw najlepiej. Najlepsza z naszych reprezentantek Natalia Jabrzyk była dopiero 23.

 

1000 metrów (M):

W rywalizacji na 1000 metrów Panów wysokie siódme miejsce wywalczył Damian Żurek. Dystans z dużą przewagą wygrał fenomenalny Japończyk Koki Kubo, która o osiemdziesiąt setnych sekundach wyprzedził swojego kolegę z kadry Taiyo Nonomura. Brąz wywalczył Sergei Lolinov. 26 miejsce zajął Piotr Nałęcki. Trzydziesty czwarty był Mikołaj Jabłoński. Na 44 miejscu dystans ukończył Raman Miahchylau.

 

1000 metrów NEO – SENIOR (K):

Aleksandra Kapruziak i Andżelika Wójcik były jedynymi reprezentantkami naszego kraju w rywalizacji NEO Senior. Była zawodniczka KS Pilica zajęła 12 miejsce z 15 startujących zawodniczek. Lepiej spisała się Wójcik, która z czasem 1.21.31 sek. wywalczyła szóstą lokatę. Zawody wygrała Irina Kuznetsova z Rosji. Drugie i trzecie miejsce zajęły Kanadyjki – odpowiednio Beatrice Lamarche, oraz Abigail Mccluskey.

 

1000 metrów NEO – SENIOR (M):

Tyson Langerlaar z Kanady, był najlepszym zawodnik na dystansie jednego kilometra w kat. Neo Senior. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Norweg Kristian Solland Reinton. Na najniższym stopniu podium znalazł się Yanan Jin z Chin. Polacy tym razem daleko. Trzynaste miejsce wywalczył Mateusz Owczarek (KS Pilica). Na siedemnastym miejscu zawody ukończył Gaweł Oficjalski.

 

3000 metrów (K):

Bieg na 3000 metrów zakończył się zwycięstwem Japonki Lemi Williamson. Tuż za Azjatką uplasowały się dwie reprezentantki Holandii – Paulien Verhaar, oraz Robin Groot, dla której był to już drugi medal podczas czempionatu. Wysokie piąte miejsce zajęła Karolina Gąsecka. Strata naszej zawodniczki do podium wyniosła nieco ponad dwie sekundy. Siedemnastą pozycję wywalczyła Olga Kaczmarek.

 

3000 metrów (M):

W rywalizacji Panów na tym samym dystansie najlepszym okazał się Hallgeir Engerbraten z Norwegii. Drugie miejsce wywalczył Japończyk Motonaga Arito. Pierwszy medal dla Włoch zdobył Fracesco Betti. Jedyny Polak w stawce Jakub Piotrowski zajął dalekie 17 miejsce. Startowało 37 zawodników.

 

3000 metrów NEO SENIOR (K):

Abigail Mccluskey, oraz Beatrice Lamarche z Kanady wywalczyły po swoim drugi krążku, na swoim drugim dystansie w rywalizacji NEO – Senior. Na szyi Abigail tym razem zawisł złoty medal, natomiast Beatrice wywalczyła srebro. Brązowy medal dla Włoszki Glorii Malfatti. Polki nie startowały.

 

3000 metrów NEO SENIOR (M):

W rywalizacji Panów dystans trzech tysięcy metrów wygrał Kanadyjczyk Jake Weidemann. Drugi czas zawodów osiągnął reprezentacyjny kolega zwycięzcy - Tyson Langelaar. Najniższy stopień podium wywalczył Norweg Magnus Bakken Haugli.

Jedynym Polakiem, który znalazł się w pierwszej dziesiątce był Artur Janicki (10). Tuż z Janickim uplasowali się: Szymon Pałka (11), oraz Mateusz Owczarek (12).

 

Drużynowy sprint kobiet:

Pierwszy dzień zawodów nie był zbyt udany dla nas, ale to nie oznacza że nie szukaliśmy swoich szans. Zespół w składzie: Natalia Jabrzyk, Olga Kaczmarek, oraz Karolina Gąsecka wywalczyły brązowy medal w sztafecie sprinterskiej. Fakt ten cieszy, ponieważ wszystkie trzy reprezentują KS Pilica. Polki przegrały jedyne z Holenderkami i Rosjankami.

 

Drużynowy sprint kobiet (NEO SENIOR):

Polki w składzie: Yang, Kursova, oraz Wojtasik zajęły czwarte miejsce z pięciu startujących drużyn. Najlepsze w stawce okazały się Kanadyjki, które na mecie wyprzedziły Rosjanki, a następnie Chinki.

 

 Drużynowy sprint mężczyzn:

Piąte miejsce zajęli Polacy w rywalizacji Panów. Trójka: Miahchylau, Piotrowski, oraz Żurek musieli uznać wyższość reprezentacji Rosji (1 miejsce), Niemiec (2), Japonii (3), oraz Korei Południowej (4). Nasza strata do podium wyniosła niespełna pół sekundy.

 

Drużynowy sprint mężczyzn:

Ostatnie, piąte miejsce w sprincie drużynowym zajęli Polacy w kat. wiekowej NEO Senior. Najlepszą drużyną okazała się Reprezentacja Norwegii. Tuż za Norwegami uplasowali się Chińczycy, oraz Włosi. Czwarte miejsce zajęli Niemcy.

Bartłomiej Grzywacz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe