Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 07:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

PŚJ - 1 DZIEŃ: Brązowy medal Polek z KS Pilica

24, oraz 25 listopada w Lodowej Arenie odbyły się zawody Pucharu Świata juniorów. Pierwszy dzień zawodów zakończyliśmy z jednym medalem.

1000 metrów (K)

Festiwal łyżwiarski w Tomaszowie rozpoczęły zawodniczki startujące na dystansie 1000 metrów. Pierwszą konkurencję mistrzostw zdominowały Holenderki, które zajęły dwa pierwsze miejsca. Złoto zawisło na szyi Femke Kok, drugie miejsce wywalczyła Robin Groot. Na najniższym stopniu podium Rosjanka Kristina Silaeva. Polki nie rozpoczęły mistrzostw najlepiej. Najlepsza z naszych reprezentantek Natalia Jabrzyk była dopiero 23.

 

1000 metrów (M):

W rywalizacji na 1000 metrów Panów wysokie siódme miejsce wywalczył Damian Żurek. Dystans z dużą przewagą wygrał fenomenalny Japończyk Koki Kubo, która o osiemdziesiąt setnych sekundach wyprzedził swojego kolegę z kadry Taiyo Nonomura. Brąz wywalczył Sergei Lolinov. 26 miejsce zajął Piotr Nałęcki. Trzydziesty czwarty był Mikołaj Jabłoński. Na 44 miejscu dystans ukończył Raman Miahchylau.

 

1000 metrów NEO – SENIOR (K):

Aleksandra Kapruziak i Andżelika Wójcik były jedynymi reprezentantkami naszego kraju w rywalizacji NEO Senior. Była zawodniczka KS Pilica zajęła 12 miejsce z 15 startujących zawodniczek. Lepiej spisała się Wójcik, która z czasem 1.21.31 sek. wywalczyła szóstą lokatę. Zawody wygrała Irina Kuznetsova z Rosji. Drugie i trzecie miejsce zajęły Kanadyjki – odpowiednio Beatrice Lamarche, oraz Abigail Mccluskey.

 

1000 metrów NEO – SENIOR (M):

Tyson Langerlaar z Kanady, był najlepszym zawodnik na dystansie jednego kilometra w kat. Neo Senior. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Norweg Kristian Solland Reinton. Na najniższym stopniu podium znalazł się Yanan Jin z Chin. Polacy tym razem daleko. Trzynaste miejsce wywalczył Mateusz Owczarek (KS Pilica). Na siedemnastym miejscu zawody ukończył Gaweł Oficjalski.

 

3000 metrów (K):

Bieg na 3000 metrów zakończył się zwycięstwem Japonki Lemi Williamson. Tuż za Azjatką uplasowały się dwie reprezentantki Holandii – Paulien Verhaar, oraz Robin Groot, dla której był to już drugi medal podczas czempionatu. Wysokie piąte miejsce zajęła Karolina Gąsecka. Strata naszej zawodniczki do podium wyniosła nieco ponad dwie sekundy. Siedemnastą pozycję wywalczyła Olga Kaczmarek.

 

3000 metrów (M):

W rywalizacji Panów na tym samym dystansie najlepszym okazał się Hallgeir Engerbraten z Norwegii. Drugie miejsce wywalczył Japończyk Motonaga Arito. Pierwszy medal dla Włoch zdobył Fracesco Betti. Jedyny Polak w stawce Jakub Piotrowski zajął dalekie 17 miejsce. Startowało 37 zawodników.

 

3000 metrów NEO SENIOR (K):

Abigail Mccluskey, oraz Beatrice Lamarche z Kanady wywalczyły po swoim drugi krążku, na swoim drugim dystansie w rywalizacji NEO – Senior. Na szyi Abigail tym razem zawisł złoty medal, natomiast Beatrice wywalczyła srebro. Brązowy medal dla Włoszki Glorii Malfatti. Polki nie startowały.

 

3000 metrów NEO SENIOR (M):

W rywalizacji Panów dystans trzech tysięcy metrów wygrał Kanadyjczyk Jake Weidemann. Drugi czas zawodów osiągnął reprezentacyjny kolega zwycięzcy - Tyson Langelaar. Najniższy stopień podium wywalczył Norweg Magnus Bakken Haugli.

Jedynym Polakiem, który znalazł się w pierwszej dziesiątce był Artur Janicki (10). Tuż z Janickim uplasowali się: Szymon Pałka (11), oraz Mateusz Owczarek (12).

 

Drużynowy sprint kobiet:

Pierwszy dzień zawodów nie był zbyt udany dla nas, ale to nie oznacza że nie szukaliśmy swoich szans. Zespół w składzie: Natalia Jabrzyk, Olga Kaczmarek, oraz Karolina Gąsecka wywalczyły brązowy medal w sztafecie sprinterskiej. Fakt ten cieszy, ponieważ wszystkie trzy reprezentują KS Pilica. Polki przegrały jedyne z Holenderkami i Rosjankami.

 

Drużynowy sprint kobiet (NEO SENIOR):

Polki w składzie: Yang, Kursova, oraz Wojtasik zajęły czwarte miejsce z pięciu startujących drużyn. Najlepsze w stawce okazały się Kanadyjki, które na mecie wyprzedziły Rosjanki, a następnie Chinki.

 

 Drużynowy sprint mężczyzn:

Piąte miejsce zajęli Polacy w rywalizacji Panów. Trójka: Miahchylau, Piotrowski, oraz Żurek musieli uznać wyższość reprezentacji Rosji (1 miejsce), Niemiec (2), Japonii (3), oraz Korei Południowej (4). Nasza strata do podium wyniosła niespełna pół sekundy.

 

Drużynowy sprint mężczyzn:

Ostatnie, piąte miejsce w sprincie drużynowym zajęli Polacy w kat. wiekowej NEO Senior. Najlepszą drużyną okazała się Reprezentacja Norwegii. Tuż za Norwegami uplasowali się Chińczycy, oraz Włosi. Czwarte miejsce zajęli Niemcy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Grand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.Instruktor teatralny poszukiwanyOscarowe seanse w Kinie dla KoneserówAnimator pilnie poszukiwanyZapraszamy na występ zespołu Mali LubochnianieStudenci przeprowadzą ankietyMinister klimatu: umowa na finansowanie "Czystego Powietrza" na 6,4 mld złZapraszamy do CzerniewicKoncert Maxa MiszczykaKto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKlienci Alior Banku odzyskują pieniądze.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Wasze komentarze
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533 Cena: Do negocjacjiZapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama