×

Święto Patrona Szkoły ZSP 6

  • 30.11.2018, 12:49 (aktualizacja 30.11.2018 15:10)
  • Joanna Sztymelska
Święto Patrona Szkoły ZSP 6
W środę, 28 listopada 2018 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych n 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczystości związane ze Świętem Patrona Szkoły, Stanisławem Wyspiańskim.

Magdalena Fałek, dyrektor ZSP 6 w Tomaszowie Mazowieckim powitała zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Elżbieta Łojszczyk - nowo wybrany poprzedniego dnia na I sesji Rady Powiatu członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za oświatę, Magdalena Stańczyk - naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, Elżbieta Kudlik - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim, uczniowie ZSP 1 i ich rodzice oraz gość specjalny - Danuta Godyń, kustosz Muzeum w Krakowie.  Magdalena Fałek opowiedziała o ubiegłorocznych uroczystościach Święta Patrona, o zapraszanych na nie gościach: wnuczce Stanisława Wyspiańskiego - Dorocie Wyspiańskiej Zapendowskiej.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.
"My, uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 imienia Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim ślubujemy: swoim postępowaniem i zachowaniem godnie reprezentować szkołę i jej patrona. Będziemy starali się mądrze uczyć, zdobywać nowe wiadomości i umiejętności. Uczciwie i rzetelnie pracować nad doskonaleniem swego charakteru. W swoim postępowaniu mieć na uwadze dobro ogółu. Być wrażliwym na dobro i zło, bronić wartości ogólnoludzkich, miłości człowieka i pokoju. Chcemy wyrosnąć na obywateli godnych naszej Ojczyzny, Polski." rotę ślubowania  odczytała wicedyrektor szkoły, Kamila Mosiężnik, a uczniowie pierwszych klas po każdym zdaniu wypowiadali słowo "ślubujemy". 
Od tej chwili wszyscy pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych nr 6. 
Po ślubowaniu delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą patrona. 

 


Utworem pt. "Wyspiański" w wykonaniu Aleksandry Żegnałek rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Danuta Godyń przedstawiła prezentację multimedialną poświęconą wystawie prac Stanisława Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa składa się właściwie nie tylko z prac, ale tez z przedmiotów związanych ze Stanisławem Wyspiańskim. Podzielona jest na kilka  działów i wszystko to omówiła kurator tej wystawy, Dorota Godyń. Uczniowie szkoły byli już w Krakowie i większość z nich miała możliwość oglądać tę wystawę. 
Po wykładzie kustosz Muzeum narodowego w Krakowie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany "A ja o Polsce marzę".
Uroczystości zorganizowane w szkole, to nie jedyne imprezy poświęcone Świętu Patrona Szkoły. Dodatkowo w piątek, 30 listopada 2018 roku odbędzie się wernisaż wystawy uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego pt. "Formowanie", a w niedzielę, 2 grudnia 2018 roku, o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim w intencji szkoły odprawiona zostanie msza święta. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe