×

Czym jest leasing konsumencki i kiedy warto?

  • 3.12.2018, 11:09
  • Mariusz Strzepek
Czym jest leasing konsumencki i kiedy warto?
Leasing konsumencki różni się od swojej klasycznej formy głównie tym, że udzielany jest osobie prywatnej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Chociaż taka forma umowy jest bardziej naturalna dla firm, to nie ogranicza się ona tylko i wyłącznie do nich. Coraz więcej ludzi decyduje się na zrezygnowanie z kupna nowego sprzętu na rzecz jego wypożyczenia. Jak można się spodziewać, fenomen ten jest dogłębnie analizowany, gdyż jego długoterminowe skutki dość ciężko jest przewidzieć.

Kiedy warto jest zdecydować się na leasing konsumencki?

 

Główną zaletą leasingu konsumenckiego jest fakt, że umożliwia on nam korzystanie z nowego sprzętu bez konieczności zapłacenia za niego pełnej ceny. Haczyk jednak tkwi w tym, że dobra uzyskane w ten sposób nie są faktycznie nasze, a w przypadku długiego użytkowania i tak spłacimy ich cenę poprzez cykliczne opłaty. Kiedy w takim razie opłaca się przyjąć taki model finansowy?

 

Nasza decyzja powinna być w głównej mierze uwarunkowana interesującym nas sprzętem. Większość elektroniki szybko staje się przestarzała, dlatego jeśli zależy nam na posiadaniu technologicznych nowinek, musimy liczyć się z koniecznością wydania ogromnych sum pieniędzy. Sytuacji tej nie pomaga również fakt, że sprzęt RTV bardzo traci na swojej wartości wraz z pojawieniem się na rynku jego nowych, ulepszonych wersji. Leasing konsumencki jest tutaj złotym środkiem, który pozwala cieszyć się najwyższej jakości urządzeniami bez konieczności dysponowania wyjątkowo dużym zapasem pieniędzy.

 

O czym pamiętać przy leasingu konsumenckim?

 

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku kredytu, decydując się na leasing musimy mierzyć siły na zamiary. Aby upewnić się, że nasze zobowiązania nas nie przerosną, można skorzystać z usług https://akredo.pl/. Poza tym, należy pamiętać o:

  • Regularnych spłatach

  • Złożeniu właściwej dokumentacji naszych finansów

  • Dbaniu o wypożyczony sprzęt

  • Pilnowaniu wyznaczonych terminów

 

Jeśli jesteśmy odpowiedzialnym i wiarygodnym klientem, nie powinniśmy się napotkać na żadne, zbędne komplikacje.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe