Ceramika Paradyż uhonorowana nagrodą „Firma Rodzinna Roku 2018”

  • 06.12.2018, 13:26
  • Mariusz Strzepek
Ceramika Paradyż uhonorowana nagrodą „Firma Rodzinna Roku 2018”
Ceramika Paradyż została laureatem nagrody głównej w prestiżowym konkursie „Firma Rodzinna Roku – kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej” w kategorii „Duże Przedsiębiorstwo”, organizowanym przez Instytut Biznesu Rodzinnego.

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 listopada w Poznaniu. Podczas gali finałowej poznaliśmy najbardziej odpowiedzialne społecznie firmy rodzinne w Polsce. Instytut Biznesu Rodzinnego docenił te, które znakomicie potrafią osiągnąć balans pomiędzy biznesową skutecznością, a społeczną odpowiedzialnością, są wzorem dla innych podmiotów gospodarczych i z sukcesem prowadzą biznes w oparciu o wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jak podkreślają organizatorzy, konkurs ma na celu promocję przedsiębiorstw, które nie są obojętne na swoje otoczenie i potrzeby lokalnych społeczności, a nie zawsze chcą się tymi działaniami chwalić, uważając je za coś naturalnego.

 

- Prawdziwi liderzy nie patrzą na to, co jest najlepsze dla ich firm. Patrzą na to, co jest najlepsze dla świata. Takich liderów spotykamy wśród uczestników konkursu Firma Rodzinna Roku - podsumowała tegoroczną edycję dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.

 

Ceramika Paradyż to firma, która od lat napędza polskie wzornictwo, działa na rzecz poprawy przestrzeni publicznej, wspiera organizacje pożytku publicznego i lokalne społeczności poprzez liczne inicjatywy i wydarzenia kulturalno-społeczne. Aktywnie angażuje się także w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu oraz chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi podmiotami.

 

- Już za rok obchodzić będziemy Jubileusz 30-lecia istnienia na rynku. Nagroda przyznana w tak prestiżowym konkursie potwierdza, że Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma, która przez te wszystkie lata poza standardową działalnością, wspiera swoich pracowników i lokalne społeczności. Rola firm rodzinnych w gospodarce jest nie do przecenienia, a dziś wiele z nich stoi przed ogromnym dylematem zachowania ciągłości swojego biznesu i jego rodzinnego charakteru. My na szczęcie ten etap mamy już za sobą. Jestem dumny, że mogłem przekazać zarządzanie firmą na ręce moich dzieci - córki Anny i syna Adama. Jestem przekonany, że wraz z przejętą własnością moi następcy przejęli również wartości, którymi firma się dotychczas kierowała, a nowe spojrzenie, standardy i rozwiązania pozwolą dalej z sukcesem rozwijać naszą rodzinną firmę – powiedział Stanisław Tępiński, współwłaściciel Ceramiki Paradyż.

 

Organizatorem konkursu był Instytut Biznesu Rodzinnego, a jego partnerami: UBS, PwC Polska, CMT Advisory Sp. z o.o. oraz Funk. Kapituła Konkursowa doceniła kompleksowe działania prowadzone przez firmę w oparciu o wartości, tradycję i zaangażowanie społeczne. Ceramika Paradyż została uhonorowana w kategorii „Duże Przedsiębiorstwo”. Nagrodę odebrał Stanisław Tępiński, współwłaściciel firmy.

 
Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

orzeł w cieniu loga ceramiki paradyż
orzeł w cieniu loga ceramiki paradyż 06.12.2018, 19:03
Dajcie już spokój z tą Ceramiką Paradyż! Nie znam bardziej podłej firmy. Taka potęga, a na tomaszowski sport (piłka nożna czy siatkowa) nie chcą rzucić paru groszy. A największym skandalem jest fakt, że produkując okazjonalne płytki np. w związku z którąś tam rocznicą powstania policji, nie zapomną o umieszczeniu swojego loga na frontowej stronie takiej płytki. To samo dotyczy płytek - godeł Polski z białym orłem na czerwonym tle, które później lądują na ścianach różnych instytucji. Czy to jest zgodne z prawem, aby w taki sposób się reklamować??? W kazdym racie umnie Ceramika Paradyż ma krechę jak pas startowy.
Aaaaaa
Aaaaaa 06.12.2018, 15:01
To może by tak Wigilię w tym roku wolną zrobić. Proszą pracownicy.

Pozostałe