28 nowych kamer pomoże chronić mieszkańców

  • 06.12.2018, 14:19
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
28 nowych kamer pomoże chronić mieszkańców
Miasto rozstrzygnęło już przetargi na rozbudowę systemu monitoringu miejskiego. Nowe kamery pojawią się w kilku lokalizacjach, m.in. w Parku Bulwary, przy ul. Warszawskiej, Sterlinga, Strzeleckiej i Ściegiennego. Wartość inwestycji to ponad 0,5 mln zł.

Zrewitalizowany Park Bulwary będzie monitorowany przez szesnaście kamer stałopozycyjnych i cztery obrotowe. -Urządzenia zostaną zainstalowane w siedmiu punktach – informuje Katarzyna Marchewka, sekretarz miasta. -Kamery szybkoobrotowe będą posiadały co najmniej 36x zoom optyczny oraz funkcję rejestracji i wywołania trasy patrolowej. Obudowy urządzeń zapewnią właściwą pracę w temperaturach od - 30°C do 50°C – dodaje. 

Kolejne punkty kamerowe powstaną przy ul. Warszawskiej 11 (jedna kamera obrotowa i dwie kamery stacjonarne), Sterlinga 2 (jedna kamera obrotowa i dwie kamery stacjonarne) oraz Strzeleckiej/ Ściegiennego (jedna kamera obrotowa i jedna stacjonarna). 

W 2017 roku w Tomaszowie Mazowieckim powstało Centrum Monitoringu Miejskiego. Operatorzy ujawniają różnego rodzaju zdarzenia, m.in. przestępstwa związane z pobiciami, kradzieżami, zakłóceniami porządku publicznego, aktami wandalizmu, a także wykroczenia związane z naruszaniem przepisów ruchu drogowego. Centrum Monitoringu Miejskiego jest w stałym kontakcie z Komendą Powiatową Policji i Strażą Miejską.
 

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SP
SP 10.12.2018, 20:49
Rok 1984 - Orwell, a książka napisana w 1949
?
? 06.12.2018, 15:14
Te co są będą naprawiane? Czy działa kamera na rogu Warszawska / Grota Roweckiego?

Pozostałe