Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 08:18
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

"Bitwa o Włos" - II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Tomaszowskiego w Zespole Szkół Ponagdimnazjalnych nr 6

W środę, 12 grudnia 2018 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Tomaszowskiego "Bitwa o Włos". Konkurs honorowym patronatem objęli: Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, a konkurs zorganizowany został przez: Kingę Remisz-Szewczyk, Kierownik Szkolenia Praktycznego w ZP nr 6 i Justynę Piątek, nauczyciel ZSP nr 6.

Zaproszonych na Galę finałową gości, wśród których byli między innymi: Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Beata Stańczyk - naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, powitała Magdalena Fałek, dyrektor ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół fryzjerskich z całego kraju. Udział wzięło dwadzieścia osób uczących się z zawodzie fryzjer lub technik fryzjerstwa. Byli to uczniowie z naszego miasta: gospodarzy - ZSP nr 6, i ZSP nr 3,  były też szkoły fryzjerskie z Sieradza, Rawy Mazowieckiej, Końskich, Piotrkowa Trybunalskiego, Skarżyska Kamiennej i Suchedniowa. 

Zadaniem uczestników było w czasie jednej godziny wykonać stylizację fryzjerską pod hasłem "Hiszpańskie wesele". W scenerię Hiszpanii wprowadziła zaproszonych gości i uczestników już pierwsza piosenka "Libre", w wykonaniu Aleksandry Żegnałek – uczennicy Liceum Plastycznego i Jakuba Lewandowskiego - ucznia Prywatnego Ośrodka Muzycznego TiM. 

Fryzury i stroje modelek wykonane przez uczestników konkursu oceniała komisja konkursowa w składzie: Błażej Adamus – właściciel salonów fryzjerskich w Częstochowie i Kleszczowie i Akademii Fryzjerskiej, mistrz świata fryzjerstwa - przewodniczący jury i członkowie: Beata Stańczyk i Izabela Osenka z Cechu Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim, właścicielka salonu fryzjerskiego "Centrum Urody".

Jury miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzcy.

- Bardzo fajny pomysł. Jeśli chodzi o wybór zwycięzcy, był on bardzo trudny. Drobne elementy fryzur zadecydowały o wyborze zwycięzcy. Młodzież bardzo dobrze przygotowana. Według mnie, każdy, kto wyszedł na płytę startową, to już jest zwycięzcą tych zwodów. Ale jeszcze raz, ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników, podziękowania dla nauczycieli. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem  - powiedział Błażej Adamus, przewodniczący komisji konkursowej. 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Pierwsze miejsce zajęła i statuetkę otrzymała Aleksandra Czajka z ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim, drugie miejsce Agata Pietrzak z ZSP nr 3 imienia Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim; nagroda rzeczowa ufundowana przez Cech Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim i trzecie miejsce Iwona Lisowska z Zespołu Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej; nagroda rzeczowa ufundowana przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Tomaszowie Mazowieckim.

Jury przyznało dwa wyróżnienia: pierwsze za strój wykonany z bibuły i krepiny Była to oryginalna suknia stylizowana na hiszpański strój. Wyróżnienie za fryzurę otrzymała Monika Łuczak z Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu, szczególnie za dobór modelki. 

W czasie trwania pokazu możliwość głosowania miała zebrana publiczność i nagrodę publiczności otrzymała uczennica  ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim, Klaudia Drużdż.
 

Błażej Adamus ufundował dla wszystkich uczestników konkursu nagrody, staże w swoich zakładach fryzjerskich, Zwyciężczyni I miejsca, 4 tygodnie stażu, II miejsca - 3 tygodnie, III miejsca i wyróżnienie - 2 tygodnie i pozostali uczestnicy po 1 tygodniu stażu. 

W czasie spotkania zaprezentowała się para taneczna ze Studia Tańca "Cantinero" Weronika Gajek i Stanisław Drzewiecki, a także Anna Bystrońska – uczennica Technikum Fotografii i Multimediów zaśpiewała piosenkę „Miłość moja największa”. 

Organizatorzy zapraszają już za rok na trzecią edycję konkursu "Bitwa o Włos". W przyszłym roku zostanie najprawdopodobniej zorganizowany konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych, dla osób, które interesują się fryzjerstwem, jednak nie maja jeszcze żadnego przygotowania zawodowego. 
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Fryzjer 16.12.2018 20:25
Powodzenia w realizacji następnych edycji konkursu Pani Justyno!

Obserwator 15.12.2018 22:35
Gratulacje dla Pani Justyny Piątek. Pomysł z konkursem "Bitwa o włos" jak najbardziej trafiony. Można Pani pozazdrościć nie tylko pomysłu, ale i umiejętności organizacyjnych.

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama