Historii kosza ciąg dalszy

  • 19.12.2018, 09:58 (aktualizacja 19.12.2018, 10:03)
  • Mariusz Strzepek
Historii kosza ciąg dalszy
  Serdecznie dziękuję  służbom miejskim za szybkie uporządkowanie najbliższego otoczenia tablicy z nazwiskami tomaszowskich olimpijczyków przy rondzie ich imienia. Niestety ze smutkiem musze napisać, że kilka godzin po sprzątaniu, kosz ponownie został zapchany 

W pobliżu jest duża pizzera sprzedająca placki również na wynos, jest też jeden z największych w Tomaszowie paczkomat inPostu. Za pośrednictwem portalu, chciałbym zapytać czy nie można przenieść kosza spod tablicy z olimpijczykami, właśnie pod paczkomat? W okolicy tablicy nie ma ani ławki, ani żadnych innych elementów małej architektury, które wymgałyby ustawienia kosza. Lądują tu za to olbrzymie opakowania, które od razu go zapychają, a następne opakowania rzucane są już bezpośrednio na trawnik. Szczególnie w weekendy to miejsce wygląda fatalnie.


Zbiżają się święta, do Tomaszowa wrócą wszyscy, którzy poza miastem studiują lub/i pracują. Część z nich przywiezie ze sobą gości – narzeczone/ych czy choćby nowych znajomych. Czasem nawet spoza Polski. Dołóżmy razem wszelich starań by nie zapamiętali ze spacerów po mieście śmieci I niechlujstwa.

Nie uprzątniemy całego Tomaszowa w niespełna tydzień, ale zadbajmy przynajmniej o miejsca reprezentacyjne. Serdecznie o to proszę.

(pudło z dzisiaj pochodzi ze sklepu internetowego, zostało najprawdopodobniej odberane z pobliskiego paczkomatu)

 


loadingŁaduję odtwarzacz...

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brudny, efekciarski Tomaszów. Przemocą w oczy :(
Brudny, efekciarski Tomaszów. Przemocą w oczy :( 19.12.2018, 18:57
Bez usunięcia z tego fragmentu ronda tego metalowego kubełka wielkości domowego kosza pod zlewem co chwila będziemy mieli na reprezentacyjnym tomaszowskim skrzyżowaniu wieczny, kompromitujący syf.

Podczas odsłaniania tablicy i nadawania patronów temu miejscu, była pompa. Władze chyba każdego urzędującego w Tomszowie szczebla, dziewczyny na wrotkach, przedstawiciele rówżnych dyscyplin, w końcu sami tomaszowdcy Olimpijczycy.

Ale dla kogo to miejsce jest? I po co? Przęcietny mieszkaniec przechodzący tamtędy widzi tylko wiecznie zapchany kosz i śmieci dookoła nich.

Odpalimy tam kamerkę internetową by mieszkańcy mogli sami moniorować, a my pochwalimy się jacy jesteśmy nowocześni? Wieś śpiewa i tanczy, a po zabawie kac i powrót do przygnębiajacej codzienności.

Prawdziwe zmiany na lepsze, jeśli mają nie być rewolucyjne, zaczynają się właśnie jak mówił ponoć Kieślowski od wyczyszeniu włąsnych butów przed wyjściem do roboty, a nie okazjolnego efekciarstwa.

Oczywiście, osobnytm pytaniem jest czy właściciel opakowania wpakowałby w ten sposób pudło do własnego domowego kosza? Ale to już praca na lata i już od etapu przedszkola. Jeśli dla niego znalazło się miejsce.


Tomaszowianin
Tomaszowianin 20.12.2018, 16:53
"Oczywiście, osobnym pytaniem jest czy właściciel opakowania wpakowałby w ten sposób pudło do własnego domowego kosza? Ale to już praca na lata i już od etapu przedszkola. Jeśli dla niego znalazło się miejsce." - 100% racji i TU leży właśnie problem w naszym społeczeństwie i to nie tylko Tomaszowa ale reszty kraju. Jeśli od małego dziecka rodzice nie uczą odpowiedzialności, sumienności, czystości i kilku innych zasad życia w społeczeństwie no to mamy to co ogólnie na ulicach widać. Takie beztroskie flejtuchy wychodzą z założenia, że ktoś po nich posprząta albo że zamiast kosza powinni kontenery stawiać. Podobna sprawa ma się np. z pluciem lub wysmarkiwaniem zawartości nosa na chodnik. Jeśli ktoś przechodzi koło szkoły "Mechanik" to wie o czym mówię, szczególnie w letnie miesiące chodnik zapluty i zacharchany w okolicy bramy wejściowej. Wielokrotnie widać dzieci ze szkół podstawowych idące ulicą i rzucające opakowania po chrupkach czy innych słodyczach. Temat flejtuchów których widzimy na mieście lub widzimy już tylko efekty ich obecności to temat rzeka, ale tu jest pole do popisu dla straży miejskiej, która to właśnie została powołana aby karać za takie patologie. Może za zawalenie kosza pudłem po pizzy mandatu nie można wypisać ale można zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowanie. Jednak za charchanie i plucie na chodnik czyli jego zanieczyszczanie, nie sprzątanie po swoim psie, rzucanie papierów i petów mandat można wypisać a nawet trzeba.
Fratria dostała kredyt na zakup Radia ZET! Jednak! Aż nie mogę uwierzyć!…
Fratria dostała kredyt na zakup Radia ZET! Jednak! Aż nie mogę uwierzyć! :O Dobrze! 21.12.2018, 18:22
Ale to co zrobimy? Będziemy narzekać na poziom tych ludzi. Zresztą tutaj - ta po kilku nocach od kiedy to napisałem i przemyślałem, to tu intencją dobra była. Włożył do kosza. Gdyby był zupełnie zlujowany, to by położył na Paczkomat ie, albo rzucił pomiędzy żywopłot.

Najprostszym byłoby przesunięcie tego kosza w inne miejsce. Naprawdę, przy tej tablicy jest on zbędny. Jeśli ktoś będzie chciał wyrzucić coś do kosza to przejdzie parę metrów dalej. Przy Granicznej, z 10 metrów za krzyzem jest jest następny.

Paczkomat jest teraz jeszcze większy, będą porozrzucane papiery dzień po wymianie kosza. Jedna paka i zapchane.

Pozostałe