Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie  Maz.

  • 22.12.2018, 08:35 (aktualizacja 22.12.2018, 11:00)
  • Mariusz Strzepek
Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie  Maz.
21 grudnia 2018r. uczniowie Szkoły  Podstawowej  nr 3  zaprezentowali przedstawienie wigilijne.

W tę świąteczną atmosferę wprowadziły wszystkich uczestników  Jasełka, które przeniosły nas w rzeczywistość sprzed 2000 lat, ale jednocześnie pokazały prawdę o nas samych, ludziach XXI wieku i o świecie współczesnym, który sami kreujemy.

Przedstawienie rozpoczęło się występem Szkolnej Orkiestry Szałamaje, która dźwiękami kolęd wprowadziła nas w nastrój świętowania. Piękne stroje, muzyka i scenografia przeniosły nas w odlegle czasy; mogliśmy choć przez chwilę poczuć klimat zamierzchłych lat.

Scenariusz inscenizacji nie tylko przypominał o niezwykłych wydarzeniach, ale przede wszystkim zmuszał do refleksji nad dzisiejszym światem i nad tym, jakimi jesteśmy ludźmi.

Długotrwające brawa były nagrodą dla wszystkich występujących uczniów za wspaniałą grę aktorską.  Dzieci  i młodzież z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Na koniec Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym najlepsze życzenia świąteczno- noworoczne, a wspólne odśpiewanie kolędy zakończyło spektakl.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich występujących składa zespół producencki w składzie: Marzena Zwolska – dyrygent i oprawa muzyczna, Izabela Kolanko - choreografia, Marcin Rybak – adaptacja scenariusza i reżyseria, scenografia Izabela Kolanko i Wiesław Żmuda.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe