Świętowanie w "Trzynastce"

  • 22.12.2018, 08:40 (aktualizacja 22.12.2018, 11:00)
  • Mariusz Strzepek
Świętowanie w "Trzynastce"
Za oknem pierwszy śnieg… od wczoraj i raczej nie na długo… Broni się ze wszelkich sił, ale plusowe temperatury, chyba stoją za jego plecami. No cóż pozostało wierzyć, że stanie się cud i Święta Bożego Narodzenia wszyscy przywitamy białymi śnieżynki spadającymi z nieba.

Tymczasem porządkujemy nasze domy, szukamy najpiękniejszej choinki, stoimy w długich kolejkach pośpiesznie kupując prezenty, szykujemy wypieki i do tego wszystkiego jeszcze bierzemy udział w przedświątecznych spotkaniach w szkole, kościele i pracy. Nadmiar obowiązków sprawia, że zamiast prawdziwej radości i ekscytacji, przygotowaniom zaczyna towarzyszyć gorączkowy pośpiech, zdenerwowanie i zmęczenie. Na szczęście wiemy jak temu zaradzić i co zrobić, by odkryć prawdziwą magię oczekiwana na Święta oraz sprawić, by ten czas oczekiwania był naprawdę wyjątkowy.

 21  grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 13 odbyły się szkolne Jasełka, które stanowią coroczną tradycję szkoły. Świąteczne przedstawienie wprowadziło społeczność szkolną w radosny i spokojny nastrój. O wspaniałe wrażenia i kojącą refleksję zadbali zdolni aktorzy, wokaliści  i muzycy. Podczas Jasełek, które nosiły tytuł: „Gwiazdka dla Ciebie” widownia po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po wielu prośbach nie otrzymali pomocy od ludzi i zmuszeni byli nocować w stajni. Tam też narodził się Jezus, Król Nieba i Ziemi. Przedstawienie pokazywało  najważniejsze sceny dotyczące czasu narodzenia się Dzieciątka Jezus .

Młodzi artyści i wokaliści zespołu muzycznego wykazali się wielkim zaangażowaniem. Zespół aktorów przygotowała p. Krystyna Rurarz, zespół muzyczny poprowadziła p. Aneta Koścista. Piękną dekorację sceniczną przygotowała p. Kinga Magiera. Na zakończenie Jasełek dyrektor  p. Kamilla Madzio przekazała społeczności szkolnej świąteczne życzenia.

Bardzo dziękujemy uczniom oraz powyżej wymienionym paniom za wkład pracy i czasu, który poświęcili na przygotowanie przedstawienia oraz wszystkim innym osobom, którzy w jakikolwiek sposób wsparli realizacje jasełek szkolnych.

 

 

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe