Wyjaśniają okoliczności wypadku

  • 22.12.2018, 11:11
  • Mariusz Strzepek
Wyjaśniają okoliczności wypadku
Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych, do którego doszło na drodze ekspresowej S-8/Węzeł Czerniewice

W wyniku zderzenia pojazdów, obrażeń ciała doznał kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, który najechał na tył stojącego na pasie awaryjnym pojazdu ciężarowego z chłodnią. Kierujący składem ciężarowym, przy wykorzystaniu śmigłowca LPR został przetransportowany do jednego z łódzkich szpitali. Obsługujący zdarzenie tomaszowscy policjanci, zabezpieczyli ślady, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2018 roku, około godziny 13:30, na 330 km 7 hm, drogi ekspresowej S-8, kierunek Wrocław. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący zestawem ciężarowym 39-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, zjechał z pasa drogowego na pas awaryjny gdzie uderzył w tył ciężarowej chłodni, która uległa awarii.

Z uwagi na obrażenia, 39-latek został przetransportowany z miejsca wypadku śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, do jednego z łódzkich szpitali.

Kierowca chłodni był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy. Obecna na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza z tomaszowskiej komendy, przesłuchała świadków wypadku i zabezpieczyła ślady, które pozwolą na dokładne wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe