Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu

  • 02.01.2019, 13:54 (aktualizacja 02.01.2019, 16:34)
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu
Policjanci tomaszowskiej drogówki przerwali szaleńczy rajd 42-latka, który jadąc osobową skodą przez obszar zabudowany w Bukowie, przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h, a badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Do policyjnej interwencji doszło w sylwestrowe przedpołudnie, gdy mundurowi tomaszowskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości pojazdów. Działania  odbywały się w obszarze zabudowanym na drodze wojewódzką nr 713 w Bukowie (gm. Ujazd).

Mundurowi zatrzymali do kontroli 42-letniego kierowcę osobowej skody. Mężczyzna łamiąc obowiązujące przepisy jechał  113 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 63 km/h czym w połączeniu z warunkami pogodowymi stwarzał śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. W trakcie kontroli drogowej policjanci z ust mężczyzny, wyczuli silną woń alkoholu i poddali go badaniu alkometrem, które wykazało że kierował skodą mając w organizmie ponad 2,5 promila tej substancji.


Mężczyzna już stracił prawo jazdy a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Został również ukarany 400 złotowym mandatem oraz 10 pkt. karnymi. 

 

 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

laik
laik 03.01.2019, 13:00
Samo spożywanie alkoholu w miejscu publicznym nie jest tożsame ze stanem nietrzeźwości kierowcy a nawet stanem upojenia alkoholowego. W tym przypadku 2,5 promila alkoholu we krwi...
Kolakowskilodz
Kolakowskilodz 03.01.2019, 06:00
A za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem nie można nikogo ukarać? W postępowaniu mandatowym nie chodzi o stan nietrzeźwości, a ocenę świadomości przez sprawcę wykroczenia. Jeśli jest na tyle świadomy, aby mandat przyjąć to jest to zgodne z przepisami.
laik
laik 02.01.2019, 21:41
A od kiedy można karać mandatem nietrzeźwych kierowców?

Pozostałe